fbpx
DomáceHeger víta kontrolu NKÚ v rezortoch, ale zaujíma ho,...

Heger víta kontrolu NKÚ v rezortoch, ale zaujíma ho, či išlo o pochybenia minulých vlád

-

Heger víta kontrolu NKÚ v rezortoch, ale zaujíma ho, či išlo o pochybenia minulých vlád

Bratislava 16. januára (TASR) – Premiér Eduard Heger (OĽANO) víta výsledky kontroly Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR. Pre TASR to uviedla hovorkyňa premiéra Ľubica Janíková v reakcii na štvrťročnú informáciu o výsledkoch kontrol troch najvyšších ústavných činiteľov zo strany úradu.


      Premiér podľa slov svojej hovorkyne poverí jednotlivé rezorty, aby sa so všetkými pochybeniami oboznámili a vypracovali možnosti nápravy. „Zaujímať ho bude aj to, či išlo o pochybenia súčasnej vlády alebo ide o dôsledok fungovania minulých vlád,“ doplnila v stanovisku hovorkyňa.


       Predseda NKÚ Karol Mitrík poukázal v štvrťročnej informácii o výsledkoch kontrol troch najvyšších ústavných činiteľov na viaceré zistenia a nedostatky. Upozorňuje napríklad na nefunkčnú vnútornú kontrolu štátnych inštitúcií, drahý a meškajúci modul úradnej komunikácie, nedostatočnú prevenciu voči hazardu či nejednotné pravidlá pri hospodárení v lesoch.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás