fbpx
DomáceHeger sa rozhodol, že definitívne vyrieši situáciu na Ukrajine,...

Heger sa rozhodol, že definitívne vyrieši situáciu na Ukrajine, zvoláva mimoriadnu bezpečnostnú radu

-

Heger sa rozhodol, že definitívne vyrieši situáciu na Ukrajine, zvoláva mimoriadnu bezpečnostnú radu

Bratislava 25. januára (TASR) – O situácii na Ukrajine bude v utorok popoludní rokovať Bezpečnostná rada SR. Premiér Eduard Heger (OĽANO) zvolal jej mimoriadne rokovanie.

Hlavnou témou bude situácia na Ukrajine. TASR o tom informovali z tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR.

Koaličná SaS ešte pred rokovaním rady deklarovala podporu diplomatickému riešeniu situácie na Ukrajine. SR podľa strany musí vyslať jasný signál, že stojí na strane Ukrajiny a mierových princípov. Cestu k deeskalácii vidí v dodržiavaní medzinárodného práva a základov bezpečnostnej architektúry Európy.

Napätie medzi Ruskom a krajinami západného bloku v posledných týždňoch vzrástlo v súvislosti s presunmi ruských jednotiek k hraniciam Ukrajiny. Moskva však akékoľvek tvrdenia o plánovaní invázie na Ukrajinu odmieta.

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) v pondelok (24. 1.) označil situáciu za vážnu. Po zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci povedal, že Rusko položilo na stôl niekoľko požiadaviek, ktoré adresuje predovšetkým NATO a Spojeným štátom.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás