fbpx
NázoryHeger obvinil Smer, že chce zmeniť priamu voľbu prezidenta....

Heger obvinil Smer, že chce zmeniť priamu voľbu prezidenta. Smeráci spustili na Hegera pre tento hoax uragán

-

Heger obvinil Smer, že chce zmeniť priamu voľbu prezidenta. Smeráci spustili na Hegera pre tento hoax uragán

Demokrati tvrdia, že Smer chce zmeniť priamu voľbu prezidenta, R.Fico to odmieta

Bratislava 21. mája (TASR) – Mimoparlamentná strana Demokrati tvrdí, že Smer-SD chce po voľbách zmeniť priamu voľbu prezidenta na voľbu v parlamente. Líder Smeru Robert Fico to označil za klamstvo. Zrušenie priamej voľby prezidenta odmieta aj Hlas-SD.

„Plán je jasný – dostať sa k moci, získať čo najviac hlasov, aby mali v parlamente deväťdesiatku, a potom Fico, Pellegrini, Danko, Uhrík a možno aj niekto ďalší zmenia ústavu tak, aby poslanci, nie ľudia, volili prezidenta,“ vyhlásil člen Demokratov Juraj Šeliga. Fico má podľa strany záujem byť v Prezidentskom paláci, aby si zabezpečil beztrestnosť či získal možnosť udeľovať milosti.

- reklama -

Smer-SD slová Demokratov odmieta. Deklaroval, že nechce ani nepodporuje zrušenie priamej voľby prezidenta. „Je smiešne, že tí, ktorí tak marili referendum o predčasných voľbách ako najvyššiu formu priamej demokracie, dnes Smer–SSD obviňujú, že chceme po voľbách zrušiť priamu voľbu prezidenta a voliť ho v parlamente. Je to klamstvo, ale na podobné zúfalé útoky zúfalcov zo skrachovanej vládnej koalície, ktorí dostali túto krajinu na okraj katastrofy, si budeme musieť zvykať,“ skonštatoval Fico na sociálnej sieti.

Mimoparlamentný Hlas-SD odmieta čo i len úvahy o zmene priamej voľby prezidenta a nikdy ju v parlamente nepodporí. „Hlas od svojho vzniku odmieta akékoľvek obmedzovanie ústavných práv občanov Slovenskej republiky. Bojovali sme za právo ľudí na referendum, za čo najskoršie parlamentné voľby a budeme brániť aj priamu voľbu prezidenta, o ktorú sa v minulosti zviedol ťažký politický zápas,“ vyhlásil predseda strany Peter Pellegrini.

REAKCIE PREDSTAVITEĽOV SMERU:

Robert Fico: KLAMSTVO.

Je smiešne, že tí, čo tak marili referendum o predčasných voľbách ako najvyššiu formu priamej demokracie, dnes SMER – SSD obviňujú, že chceme po voľbách zrušiť priamu voľbu prezidenta a voliť ho v parlamente.

Je to KLAMSTVO, ale na podobné zúfalé útoky zúfalcov zo skrachovanej vládnej koalície, ktorí dostali túto krajinu na okraj katastrofy, si budeme musieť zvykať.

SMER – SSD NECHCE ANI NEPODPORUJE ZRUŠENIE PRIAMEJ VOĽBY PREZIDENTA A JEHO VOĽBU V PARLAMENTE.

Ladislav Kamenický:


KTO TU TEDA ŠÍRI KONŠPIRÁCIE A HOAXY?

Milí priatelia,

SMER – SSD je obviňovaný z úplne všetkého, čo sa udeje v našej galaxii 🌌 a vraj šírime konšpirácie a hoaxy 🤦‍♂️

Už dva dni tu niektoré mainstreamové médiá, komentátori a niektorí koaliční politici šíria konšpiráciu o tom, že SMER – SSD vraj chce zrušiť priamu voľbu prezidenta.

➡️ Je to LOŽ AKO BRNO❗️

SMER – SSD NEPODPORUJE A NECHCE ZRUŠENIE PRIAMEJ VOĽBY PREZIDENTA!

Dokonca sa dnes táto LOŽ rozoberá v nedeľných reláciách.

Strach zo SMER – SSD je už taký veľký, že sa už niekto neštíti skutočne ničoho!

Ľuboš Blaha: TA3 ŠÍRI NEBEZPEČNÝ HOAX – KDE JE NAKA?

Tak toto tu ešte nebolo! Heger so Šeligom a s asistenciou TA3 otvorene šíria hoax, že Smer chce, aby sa prezident volil v parlamente.

1. Šialené na tom je, že Dírer v TA3 sa vo svojom pravidelnom ideologickom okienku, z ktorého sa smejú už aj malé deti, zavzdušňoval, ako zlé Rusko šíri hoaxy a dezinformácie.

2. A potom vyblafol učebnicový hoax o Smere. Nemá to ničím podložené, je to úplná blbosť, nikto od nás nič také neriešil ani nepovedal.

3. Robert Fico to jednoznačne dementoval – toto je obyčajná konšpiračná teória. Smer nepodporuje zrušenie priamej voľby prezidenta.

4. Ale Dírerovi to vôbec nebráni v tom, aby začiatok relácie venoval kopaniu do Smeru – bez prítomnosti akéhokoľvek nášho zástupcu, ktorý by to okamžite odmietol.

5. A tak nastala bizarná situácia, že predstavitelia OĽaNO a SaS, ktorí tu tri roky devastovali Slovensko, v TA3 veselo kydali na Smer za niečo, čo sme v živote nepovedali. A Dírer im spokojne prikyvoval.

6. Toto je také neuveriteľné mediálne zlyhanie TA3, že ak jej za šírenie tohto šialeného hoaxu nezoberú licenciu, tak už za nič.

7. To takto teraz bude fungovať politika? To sa máme my zajtra postaviť a vyhlásiť, že Heger ide dekriminalizovať pedofíliu, lebo sme to akože počuli v kuloároch? Žmurk 😉

8. A potom to bude TA3 bez akéhokoľvek overenia šíriť ako hotovú vec a pýtať sa ostatných strán, či aj oni chcú legalizovať pedofíliu? A spoločne si zakopeme do Hegera? To vážne? Takto?

9. TA3 sa dnes historicky znemožnila. Už ju kvôli Dírerovi a Ilievovi prakticky nikto nepozerá, lebo títo dvaja dúhoví aktivisti nerobia nič iné, len šíria nenávisť voči Smeru a voči Rusku.

10. Priamo úmerne k tomu, mimochodom, rastie podpora Smeru a klesá podpora zbrojenia Ukrajiny. Gratulujem. Kde soudruzi z TA3 udělali chybu?

11. Dnes Dírer prerazil ďalšie dno. Takto priamo ešte žiaden „novinár“ nešíril neoverené hoaxy a dezinformácie.

12. Po dnešku je to oficiálne – TA3 je konšpiračné medium. Mrzí ma to, kam Dírer dotiahol kedysi uznávanú spravodajskú televíziu, ale obávam sa, že už ani ospravedlnenie nebude stačiť. Toto je bezprecedentný fail.

13. Iróniou je, že v TA3 sa polku relácie riešili dezinformácie a je to práve TA3, ktorá ich šíri. Vtip roka.

14. OĽaNO a SaS sa tam tlčie, kto viac nenávidí Rusko a Maďarsko. Ako fašisti v 30. rokoch. Demokrati šíria hoaxy a konšpirácie. Všetci kopú do Smeru, nič iné nevedia.

15. Vlčan z OĽaNO kradol ako straka, Sulík so Saskou išli za štátne v Dubaji „vypiť bar“, Slovákom brali slobodu a uvrhli ich do chudoby.

A teraz sa snažia politicky pozviechať tým, že za asistencie TA3 o nás šíria konšpiračné teórie. Riadne zúfalstvo. Ste dopadli, „demokrati“ 🤦


Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás