fbpx
DomáceHeger dnes obhajoval Američanov a vraj pre Slovákov urobil...

Heger dnes obhajoval Američanov a vraj pre Slovákov urobil veľmi veľa v boji proti zdražovaniu

-

Heger dnes obhajoval Američanov a vraj pre Slovákov urobil veľmi veľa v boji proti zdražovaniu

Premiér: Okolité štáty dobiehajú to,čo sme my proti zdražovaniu urobili 

      Bratislava 5. februára (TASR) – Okolité štáty pri opatreniach kompenzujúcich občanom vyššie ceny energií a potravín len dobiehajú to, čo Slovensko už v tomto smere urobilo. V rozhlasovej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO), pričom poukázal na to, že jeho vláda investovala v predchádzajúcich mesiacoch na tieto účely stovky miliónov eur.


      „Oni to v predchádzajúcom období neurobili, my áno a urobili sme to kvalitne,“ zdôraznil premiér pri porovnaní intervencií Slovenska a iných štátov. Pri opatreniach kompenzujúcich zdražovanie spomenul napríklad investície do regulácie cien energií v predchádzajúcich dvoch rokoch, zaradil k nim aj trinásty dôchodok či príspevok za očkovanie pre seniorov. „Aj tieto prostriedky môžu použiť na to, aby zvládli zvýšenie cien,“ upozornil. Rovnako pripomenul aj 350-eurovú jednorazovú odmenu pre pracovníkov v štátnej a verejnej správe. Poukázal i na indície naznačujúce rast platov. 


      Avizoval zároveň, že na najbližšie rokovanie vlády pripravuje kabinet opatrenie, ktoré má zvýšené ceny energií kompenzovať subjektom štátnej a verejnej správy. Detaily prezradiť nechcel. „Predstavíme ich na vláde,“ uistil.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) predpokladá, že parlament odsúhlasí dohodu o obrannej spolupráci s USA. „Nie je nad čím rozmýšľať, nad čím váhať, predsa sú to naši spojenci,“ povedal v sobotnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Verí, že zmluvu ratifikuje aj prezidentka. 


      Ako podotkol predseda vlády, dohodu sprevádza veľké množstvo dezinformácií, ktorých nositeľom je najmä opozícia. „Verejnosť sa sama presvedčí, keď sa tá zmluva ratifikuje, že nič z toho, čím tu oni hrozili, sa nestane,“ skonštatoval. 


      Premiér potvrdil, že medzi SR a Ukrajinou sa diskutuje o tom, čo by Ukrajina v aktuálnej situácii potrebovala. Zoznam sa podľa neho už tvorí, zverejnia ho po finalizácii. Pripomenul, že Slovensko už prisľúbilo Ukrajine v prípade potreby pomoc s prepravou plynu prostredníctvom reverzného toku. 


      Heger si nemyslí, že nadchádzajúce slovensko-americké cvičenie Saber Strike na území SR zvýši napätie na Ukrajine, keďže je dlhodobo plánované.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan (nominant OĽANO) požíva naďalej dôveru predsedu vlády SR Eduarda Hegera (OĽANO). Premiér v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy zároveň vyvrátil, že by v koalícii bola za Vlčana náhrada. Je presvedčený, že jeho vláda nezatvára oči pred pochybeniami, ktoré sa udejú na rezortoch, a pristupuje k nim zásadovo v zmysle transparentnosti.


      Hegerovu dôveru má stále aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Šéf exekutívy však priznal, že prieťahy pri prijímaní reformy justície znemožnia dodržať splnenie jedného z míľnikov, ktoré súvisia s podmienkami vyplatenia 1. žiadosti o platbu v rámci plánu obnovy. „Čakajú nás rokovania v Bruseli,“ uviedol Heger, ktorý verí, že nesplnenie len jedného z viacerých míľnikov neohrozí platbu vo výške viac ako 458 miliónov eur. „Od pani ministerky očakávam, že zapracuje, aby sa nesplnený míľnik dobehol čo najskôr, kým bude vyhodnotená žiadosť o platbu,“ dodal premiér.


      Zároveň odmietol vyjadrenia ministerky, ktorá si myslí, že za meškaním reformy justície je iný meter, ktorý má vláda voči jej reforme v porovnaní s reformami zdravotníctva či národných parkov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Minister zdravotníctva porušuje Hippokratovu prísahu. Psychicky choré osoby , ktoré mali byť už dávno v psychiatrickej liečebni necháva voľne šíriť bludy , čím ohrozujú posledné zvyšky rozmýšľajúcich Slovákov na tomto území

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás