fbpx
- Reklama -
ZahraničnéHeger a Zelenskyj sa skoordinovali pred summitom EÚ

Heger a Zelenskyj sa skoordinovali pred summitom EÚ

-

Heger a Zelenskyj sa skoordinovali pred summitom EÚ

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Kyjev 21. júna (TASR) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a slovenský premiér Eduard Heger skoordinovali svoje pozície pred nadchádzajúcim summitom Európskej únie, na ktorom sa má rozhodovať aj o udelení štatútu kandidáta na členstvo v Únii Ukrajine. Informuje o tom TASR na základe utorkového príspevku na Zelenského oficiálnom účte na sociálnej sieti Twitter.

- reklama -

„Vážim si výraznú podporu Slovenska na ceste Ukrajiny do Európskej únie. Čakáme na historické rozhodnutie Európskej rady,“ napísal Zelenskyj.

Ako informoval ukrajinský prezident v ďalšom príspevku, v utorok absolvoval telefonický rozhovor aj so svojím litovským náprotivkom Gitanasom Nausédom, s ktorým okrem summitu EÚ hovoril aj o možnostiach vývozu obilia z Ukrajiny.

Európska komisia koncom minulého týždňa odporučila udelenie kandidátskeho štatútu Ukrajine a Moldavsku a poskytnutie európskej perspektívy pre Gruzínsko (nárok na kandidátsky štatút získa po splnení niektorých podmienok). Očakáva sa, že Európska rada na nadchádzajúcom dvojdňovom zasadnutí v Bruseli (23. a 24. júna) schváli štatút kandidátov pre Ukrajinu a Moldavsko. Potrebné je na to jednomyseľné rozhodnutie zástupcov všetkých 27 členských krajín Únie.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás