fbpx
DomáceHaščák podal trestné oznámenie v kauze komunikácie zverejnenej Matovičom

Haščák podal trestné oznámenie v kauze komunikácie zverejnenej Matovičom

-

Haščák podal trestné oznámenie v kauze komunikácie zverejnenej Matovičom

BRATISLAVA 9. októbra (SITA) – Podnikateľ Jaroslav Haščák podal trestné oznámenie pre zneužitie policajnej právomoci v kauze komunikácie, ktorú nedávno zverejnil predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič. Ako ďalej informoval jeho právny zástupca Martin Škubla, trestné oznámenie je smerované voči organizovanej skupine z prostredia vyšetrovania, polície a médií a poukazuje na podozrenie z nezákonného obchodovania s výsledkami prebiehajúceho vyšetrovania. V rámci aktuálnych konaní bude obhajoba Haščáka podľa Škublu o záležitosti informovať Ústavný súd SR, Európsky súd pre ľudské práva, EDPS (európskeho dozorného úradníka na ochranu údajov) a organizáciu Europol.

Tlačovú konferenciu Matoviča, ktorá odznela tesne pred parlamentnými voľbami v nedeľu 24. septembra, vníma obhajoba Haščáka ako dôkaz o vážnom podozrení z nezákonného úniku informácií zo živého policajného spisu. „Je zrejme len úplnou náhodou, že negatívne ladené vyjadrenia Igora Matoviča proti neštátnym zdravotným poisťovniam prišli len pár dní pred voľbami a tesne pred ukončením prepoisťovacej kampane. A rovnako bude úplnou náhodou, že obsah telefónu zrejme poskytla vyšetrovacia súčasť Národnej kriminálnej agentúry pod názvom tím Gorila,“ povedal Škubla.

Advokát pripomenul, že Haščákove telefóny boli zaistené 1. decembra 2020 pri úkonoch, ktoré sú aktuálne aj predmetom podania na Európsky súd pre ľudské práva. „Nezákonnosť týchto úkonov už pritom vyplynula z rozhodnutí súdov a generálnej prokuratúry, pričom Ústavný súd SR ich v januári tohto roka označil za protiústavnú „fishing expedition“, t.j. výpravu za hľadaním „čohokoľvek“,“ dodal Škubla.

Predseda hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič v nedeľu 24. septembra na tlačovej besede zverejnil časť súkromnej konverzácie medzi lídrom strany SaS Richardom Sulíkom a Jaroslavom Haščákom. SaS je podľa Matoviča skorumpovaná Pentou. Ako Matovič vysvetlil, podarilo sa mu od nemenovaného človeka získať obsah telefónu Sulíka. Ako doplnil, dotyčný zaň pôvodne pýtal milión eur, pričom Matovič ho dostal zadarmo. Zverejnené správy medzi Sulíkom a Haščákom sa týkali dofinancovania zdravotných poisťovní. Matovič zverejnil citlivé údaje, lebo je to podľa neho vo verejnom záujme.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás