fbpx
NázoryHAMRANOVA bublina spľasla a kára ide ďalej: Všetkých 17...

HAMRANOVA bublina spľasla a kára ide ďalej: Všetkých 17 zadržaných v akcii “Vírus” prepustili

-

HAMRANOVA bublina spľasla a kára ide ďalej: Všetkých 17 zadržaných v akcii “Vírus” prepustili

Všetkých, ktorých pri NAKA akcii Vírus zadržali, prepustili

Všetkých, ktorých Národná kriminálna agentúra (NAKA) v utorok zadržala v rámci akcie Vírus, v stredu (20. 9.) prepustili. Celkovo ide o 17 ľudí vrátane exriaditeľa vojenských tajných Jána Balciara.

Podľa našich informácií dôvodom je, že dôvody kolúznej väzby sa po vykonaní úkonov rozplynuli. Taký je záver vyšetrovateľa aj prokurátora.

V utorok zadržali dokopy 17 ľudí a vzniesli obvinenie 16 fyzickým osobám a dvom právnickým osobám. Vinia ich z korupcie aj z legalizácie výnosu z trestnej činnosti. Prípad sa týka podozrení z predražených zákaziek pre Vojenské spravodajstvo v rokoch 2013 až 2020. Spôsobená škoda mala byť vo výške najmenej 74 miliónov eur.

Pri masívnej akcii zadržali bývalého herca, podnikateľa a exriaditeľa spravodajskej televízie Michala Gučíka. Obvinili exriaditeľa vojenských tajných Jána Balciara a medzi zadržanými bol aj exšéf Vojenského obranného spravodajstva Ľubomír Skuhra a bývalý prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.
Autor: Michal Hečko, Alex Murajdová

Zdroj: tvnoviny.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás