fbpx
DomáceHamran si napriek rozhodnutiu GP stojí za Čurillom a...

Hamran si napriek rozhodnutiu GP stojí za Čurillom a spol.

-

Hamran si napriek rozhodnutiu GP stojí za Čurillom a spol.

Bratislava 8. februára (TASR) – Policajný prezident Štefan Hamran rešpektuje rozhodnutie generálnej prokuratúry vo vzťahu k štyrom vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Dôvod na prehodnotenie svojich personálnych krokov nevidí. Vyšetrovatelia majú naďalej jeho dôveru.

Sťažnostný súd jednohlasne rozhodol o tom, že trestné stíhanie štyroch vyšetrovateľov NAKA bolo nedôvodné a neopodstatnené. Rozhodnutie generálnej prokuratúry vo vzťahu k štyrom vyšetrovateľom NAKA berieme na vedomie a rešpektujeme ho. Na základe tohto rozhodnutia nevidím dôvod na to, aby som prehodnotil svoje personálne kroky realizované na Národnej kriminálnej agentúre,“ uviedol Hamran.

Generálna prokuratúra (GP) SR zrušila vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry Jánovi Č. a Pavlovi Ď. obvinenie v dvoch skutkoch. Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a bývalý dočasne poverený šéf Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Peter Sch. naďalej čelia obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Jeden z vyšetrovateľov Ján Č. sa stal po nástupe Hamrana zástupcom riaditeľa NAKA Bratislava. Ďalší, Peter J. je zástupcom riaditeľa odboru na NAKA západ.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás