ZahraničnéGRUZÍNSKO: Parlament prelomil prezidentkino veto zákona o zahraničnom vplyve

GRUZÍNSKO: Parlament prelomil prezidentkino veto zákona o zahraničnom vplyve

-

spot_img

GRUZÍNSKO: Parlament prelomil prezidentkino veto zákona o zahraničnom vplyve

TBILISI 28. mája (SITA/AP) – Gruzínsky parlament kontrolovaný vládnucou stranou Gruzínsky sen v utorok prelomil prezidentkino veto zákona „o zahraničných agentoch“, ktorý vyvolal týždne masových protestov. Kritici zákona tvrdia, že obmedzí slobodu médií a bude prekážať Gruzínsku pri vstupe do Európskej únie.

Prezidentka Salome Zurabišviliová má teraz päť dní na to, aby návrh zákona podpísala. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu. Zákon vyžaduje, aby médiá, mimovládne organizácie a iné neziskové skupiny sa zaregistrovali ako subjekty „realizujúce záujmy cudzej moci“, ak dostávajú viac ako 20 percent svojho rozpočtu zo zahraničia.

Zurabišviliová obvinila vládnucu stranu, že ohrozuje budúcnosť krajiny a „bráni jej stať sa plnohodnotným členom slobodného a demokratického sveta“.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás