fbpx
DomáceGenerál P. Macko zakladá stranu Občianski demokrati Slovenska

Generál P. Macko zakladá stranu Občianski demokrati Slovenska

-

Generál P. Macko zakladá stranu Občianski demokrati Slovenska

Foto: TASR – Pavol Zachar

Bratislava 1. júna (TASR) – Generál vo výslužbe Pavel Macko, ktorý pôsobil v mimoparlamentnej strane Spolu, zakladá novú stranu s názvom Občianski demokrati Slovenska (ODS). Vyplýva to z informácií na webe Ministerstva vnútra (MV) SR, kde je zverejnené oznámenie o zbieraní podpisov na vznik strany.

Macko kandidoval v parlamentných voľbách v roku 2020 za koalíciu Progresívne Slovensko-Spolu. V apríli minulého roka neuspel v boji o šéfa Spolu, no stal sa jej podpredsedom.

- reklama -

ODS funguje ako občianske združenie, na svojom webe píše, že vzniklo na jar 2020 ako voľné združenie ľudí, „ktorí odmietajú súčasný politický populizmus, a zároveň sú rozhodnutí prispieť svojou činnosťou k budovaniu občianskej spoločnosti.“

Na Slovensku momentálne funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho je vyše 90 v likvidácii. Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10.000 podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo stranu zaregistruje.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

2 COMMENTS

  1. Je najvyšší čas založiť na Slovensku „Stranu mierneho pokroku v medziach zákona“, hoci zákon je v tejto US gubernii neznámy pojem. Ale Bratislavčania sú schopní ho voliť. Ešte keby ho tak podporilo gorilie mláďatko Mivko, to by bolo ono.

  2. Nenormálna krajina . Už len vydať zákon , že každý dospelý občan , musí založiť nejakú partaj .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás