fbpx
- Reklama -
DomáceGenerál P. Macko zakladá stranu Občianski demokrati Slovenska

Generál P. Macko zakladá stranu Občianski demokrati Slovenska

-

Generál P. Macko zakladá stranu Občianski demokrati Slovenska

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Foto: TASR – Pavol Zachar

Bratislava 1. júna (TASR) – Generál vo výslužbe Pavel Macko, ktorý pôsobil v mimoparlamentnej strane Spolu, zakladá novú stranu s názvom Občianski demokrati Slovenska (ODS). Vyplýva to z informácií na webe Ministerstva vnútra (MV) SR, kde je zverejnené oznámenie o zbieraní podpisov na vznik strany.

Macko kandidoval v parlamentných voľbách v roku 2020 za koalíciu Progresívne Slovensko-Spolu. V apríli minulého roka neuspel v boji o šéfa Spolu, no stal sa jej podpredsedom.

- reklama -

ODS funguje ako občianske združenie, na svojom webe píše, že vzniklo na jar 2020 ako voľné združenie ľudí, „ktorí odmietajú súčasný politický populizmus, a zároveň sú rozhodnutí prispieť svojou činnosťou k budovaniu občianskej spoločnosti.“

Na Slovensku momentálne funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho je vyše 90 v likvidácii. Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10.000 podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo stranu zaregistruje.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 COMMENTS

  1. Je najvyšší čas založiť na Slovensku „Stranu mierneho pokroku v medziach zákona“, hoci zákon je v tejto US gubernii neznámy pojem. Ale Bratislavčania sú schopní ho voliť. Ešte keby ho tak podporilo gorilie mláďatko Mivko, to by bolo ono.

  2. Nenormálna krajina . Už len vydať zákon , že každý dospelý občan , musí založiť nejakú partaj .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás