ZahraničnéGABON: Vojenský vodca po zvrhnutí prezidenta zložil prísahu ako...

GABON: Vojenský vodca po zvrhnutí prezidenta zložil prísahu ako hlava štátu

-

spot_img

GABON: Vojenský vodca po zvrhnutí prezidenta zložil prísahu ako hlava štátu

LIBREVILLE 4. septembra (SITA/AP) – Nový gabonský vojenský vodca Brice Clotaire Oligui Nguema v pondelok zložil prísahu ako hlava štátu. Udialo sa tak týždeň po zosadení prezidenta Aliho Bonga, ktorého rodina vládla tejto africkej krajine viac ako päť desaťročí.

Oligui Nguema zložil prísahu v prezidentskom paláci pred preplnenou, búrlivou miestnosťou vládnych predstaviteľov, vojenských a miestnych vodcov v gabonskom hlavnom meste Libreville. Oligui Nguema je bratranec zvrhnutého prezidenta Bonga. Slúžil ako osobný strážca jeho zosnulého otca a je šéfom republikánskej gardy, elitnej vojenskej jednotky.

Vojenský vodca povedal, že armáda prevzala moc bez krviprelievania a sľúbila, že vráti moc ľudu zorganizovaním slobodných, transparentných a dôveryhodných volieb. „S novou vládou, zloženou zo skúsených ľudí, dáme každému šancu veriť,“ povedal.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás