fbpx
EkonomikaFrantišek Škvrnda st.: Spoločnosť Nord Stream 2AG oznámila 99...

František Škvrnda st.: Spoločnosť Nord Stream 2AG oznámila 99 % pripravenosť plynovodu „Severný prúd 2“

-

František Škvrnda st.: Spoločnosť Nord Stream 2AG oznámila 99 % pripravenosť plynovodu „Severný prúd 2“

Loď – ukladač potrubí „Akademik Čerskij“ zakončila práce na pokladaní druhej línie „Severného prúdu – 2“ a plynovod je hotový na 99 %. Oznámila to spoločnosť – operátor projektu Nord Stream 2AG.

V oznámení sa uvádza, že „Akademik Čerskij“ skončil naplánované práce na pokladaní „Severného prúdu – 2“ a v prácach na záverečnej časti plynovodu pokračuje loď – ukladač potrubí „Fortuna“. K dnešnému dňu (28. júla 2021 – pozn. prekladateľa) je plynovod hotový na 99 %. Predtým sa oznámilo, že „Akademik Čerskij“ dokončoval úsek plynovodu v nemeckej ekonomickej zóne a „Fortuna“ pokračovala v kladení potrubia v dánskych vodách.

Ako oznámil v tejto súvislosti Reiner Seele, predseda predstavenstva ÖMV, práce na pokladaní potrubia sa zavŕšia do konca augusta a skúšobné natlakovávanie sa začne v druhej polovici roka 2021. Je veľká pravdepodobnosť, že plynovod uvedú do prevádzky do konca roka. „Držím palce Severnému potoku 2“ uviedol a dodal, že verí, že plyn v ňom bude prúdiť do konca roka, lebo sú dobré šance, že sa to podarí.

- reklama -

Medzi tým v Poľsku priznali, že plynovod, nehľadiac na všetky pokusy zastaviť jeho dobudovanie, bude dokončený a už sa zmierili s týmto faktom. Ako povedal tlačový tajomník poľskej vlády Piotr Müller „táto otázka je vyriešená“. Pritom obvinil Nemecko, že porušilo „európsku energetickú solidaritu“.

Podľa Spoločnosť Nord Stream 2AG oznámila 99 % pripravenosť plynovodu „Severný prúd 2“ (Компания-оператор Nord Stream 2AG сообщила о готовности газопровода «Северный поток – 2» на 99% – prístupné na https://topwar.ru/185389-kompanija-operator-nord-stream-2ag-soobschila-o-gotovnosti-gazoprovoda-severnyj-potok-2-na-99.html)

Preložil František Škvrnda st.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Čakajú nás zásadné politické udalosti – referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné… Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

1 komentár

  1. Uvedomuje si vôbec niekto že tým pádom ako potečie plyn týmto potrubím príde štát o prijmi z tranzitu plynu a môže sa stať že Rusko zavrie kohútik cez Ukrajinu a tým pádom budeme odoberať plyn ale od Nemecka a platiť im za tranzit plynu ku nám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás