fbpx
ZahraničnéFrancúzsko: Macron má "hefty" už ako Matovič. Zvestoval, že...

Francúzsko: Macron má „hefty“ už ako Matovič. Zvestoval, že chce „naštvať“ neočkovaných

-

Francúzsko: Macron má „hefty“ už ako Matovič. Zvestoval, že chce „naštvať“ neočkovaných


      Paríž 21. januára (TASR) – Nový covidpas, ktorý prakticky vykáže nezaočkovaných ľudí vo Francúzsku z verejného života, v piatok schválila Ústavná rada, najvyššia inštitúcia súdnej moci v krajine. Informovala o tom britská stanica BBC.


      Ľudia vo veku nad 16 rokov budú musieť od pondelka 24. januára ukazovať potvrdenie o zaočkovaní, ak budú chcieť vstúpiť do množstva verejných priestorov.


      Nový zákon ruší možnosť preukázať sa negatívnym testom na koronavírus pri vstupe do takých prevádzok, ako sú napríklad bary a reštaurácie.


      Ústavná rada rozhodla, že pas nebude požadovaný na politických mítingoch a prestane platiť hneď, keď už nebude potrebný.


      Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyvolal pobúrenie, keď pre denník Le Parisien začiatkom januára povedal, že chce „naštvať“ nezaočkovaných ľudí tým, že im „čo najviac obmedzí dostupnosť aktivít v spoločenskom živote“.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás