fbpx
NázoryFico v dôveryhodnosti takmer dobieha Čaputovú

Fico v dôveryhodnosti takmer dobieha Čaputovú

-

Fico v dôveryhodnosti takmer dobieha Čaputovú

Prieskum: Najdôveryhodnejší politik je Pellegrini, najhoršie je na tom Matovič

Bratislava 19. februára (TASR) – Najdôveryhodnejším spomedzi politických lídrov je nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 42 percent a nedôveruje 56 percent voličov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý zrealizovali od 1. do 8. februára na vzorke 1017 respondentov. Najmenej voličov verí lídrovi OĽANO Igorovi Matovičovi, a to osem percent. Nedôveruje mu 91 percent opýtaných.

Druhou najdôveryhodnejšou političkou je podľa prieskumu prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej vyjadrilo dôveru 39 percent a nedôveru 60 percent opýtaných. Na treťom mieste sa umiestnil poslanec a líder Smeru-SD Robert Fico s dôverou na úrovni 33 percent a nedôverou 66 percent.

Predsedovi NR SR a hnutia Sme rodina Borisovi Kollárovi dôveruje podľa prieskumu 27 a nedôveruje 71 percent opýtaných. Europoslanec a líder mimoparlamentnej Republiky Milan Uhrík má dôveru 26 percent a nedôveru 58 percent ľudí.

Líder mimoparlamentnej SNS Andrej Danko si získal dôveru 24 percent ľudí, nedôveruje mu 72 percent opýtaných. Predsedovi mimoparlamentného KDH Milanovi Majerskému verí 20 percent a nedôveruje 55 percent voličov.

Ďalším v poradí je šéf mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Michal Šimečka, ktorému verí 19 percent opýtaných a nedôveruje 54 percent. Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) má rovnako 19-percentnú dôveru, ale až 80-percentnú nedôveru respondentov.

Poslancovi a predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi dôveruje podľa prieskumu 17 percent a nedôveruje 82 percent opýtaných ľudí. Dočasne poverenej ministerke investícií a predsedníčke Za ľudí Veronike Remišovej vyjadrilo dôveru 14 percent a nedôveru 83 percent respondentov.

Ďalším v poradí je líder ĽSNS Marian Kotleba s dôverou 12 percent a nedôverou 85 percent respondentov. Predseda mimoparlamentnej strany Aliancia Krisztián Forró má dôveru 11 percent a nedôveru 46 percent opýtaných.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Pellegríni a dôveryhodný? Však sa pozrite s poriadne otvorenými očami, aké saltá robí, stretáva sa potajme s prezidentkou, dnes to povedal, teda sa preriekol Tomáš, že prezidentka sa stretáva s politikmi a aj s Ficom, pýtam sa?

  2. Toto sú drísty na n-tú. P. Pellegrini by bol dôveryhodný, keby odišiel z tej „nenávidenej“ strany pred voľbami! Hoci som nevolila SMER SD, na jej predsedu p.Fica nemá ani p. Pellegrini ani p. Čaputová. Ten prieskum je na úrovni korporátneho bulváru???? Tieto tliachaniny majú iba oblbovať ich konzumentov ???? Dvakrát nevstúpiš do tej istej rieky!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás