fbpx
- Reklama -
DomáceFico napísal o prascoch a zrazu sa ozvalo zborové...

Fico napísal o prascoch a zrazu sa ozvalo zborové krochkanie. Alebo, verejné úvahy o cenzúre

-

Fico napísal o prascoch a zrazu sa ozvalo zborové krochkanie. Alebo, verejné úvahy o cenzúre

Dá sa začať aj takto – Fico  povedal svoj názor a trafené husi sa rozgágali a na chvíľu zabudli na svoju im starostlivo podhadzovanú kukuricu. (A nahrávky.) No, presnejšie, Robert Fico napísal svoj blog priamo na webe „jamy levovej“. A zrazu na inom, ideologicky husičkám spriaznenom portáli čítam – že asi nastal čas, keď treba selektovať, komu ešte dať priestor a komu už nie. Rozumej, mediálny. Verejne proklamovaná cenzúra, vitaj späť. Mainstream iba ptovrdzuje to, čo naznačujú Ficovci – 50 – te roky sú späť vážení! Aj nevážení:-)! (Ivan Brožík)

Nie, že by hlavný prúd dával priestor Ficovi a SMERu doteraz. S výnimkou odposluchov, obvinení a siahodlhého dlhoročného popisu významnej trestnej činnosti, z ktorej sa doteraz osočovanému nepreukázalo ani porušenie pravidiel parkovania. Zrazu však má mimoriadnu starosť o to, či ho nie je až „priveľa“ . Po tom, ako Robert Fico využil nateraz ešte dosť relatívne slobodný blogovací priestor. Okamžite sú tu komentáre svätých a spravodlivých samovyvolených z mainstreamu, či aj ten blogovací priestor nie je náhodou až príliš liberálny. Keď si tam taký nejaký Fico len tak bez niekoho súhlasu dovolí napísať, čo sa mu žiada napísať.

Šalejú z toho, že neovládajú verejnú mienku

- reklama -

Ano, mainstream začína byť nervózny. Do verejnosti sa totiž dostávajú informácie aj toho druhu, ktoré on dôsledne blokuje, cenzúruje, alebo keď inak nemôže, aspoň deformuje. Ak je hlavný prúd až tak mimoriadne znervóznený, že začína verejnú debatu o tom, či Fico má právo verejne sa vyjadrovať, alebo nie, signalizuje to dve veci. Jednou z nich je, že Robert Fico je už aj podľa nich mimoriadne relevantný hráč na súčasnej politickej scéne. A druhou – zákulisné praktiky mediálnej selekcie kto smie a kto nesmie hovoriť už zlyhali. Proste, vplyv hlavného prúdu je už iba asi taký, ako tok Dunaja v júni, keď vidieť po kameňoch na dne na jeho druhý breh.

Prasatá a iní

A teraz k tým prasatám. Áno, expresívum. Vulgarizmus nie – odkazujem pohoršeným zrazu puritánom. Aj s tým, že by si mohli spomenúť na to, čo všetko už napísali a povedali na adresu Roberta Fica, jeho najbližšej rodiny, jeho blízkych, kolegov a aj jeho voličov. Pohoršovať sa nad tým, že Robert Fico zrazu nazval časť novinárskeho stavu na Slovensku prascami? Teraz? Po tých tridsiatich rokoch všetkého, čo o ňom tie „prasatá“ popísali? Pardon. To je trápne, plytké a úplne, ale že úplne bezcharakterné. Bez štipky sebareflexie.

Môžete si trhnúť…

Nikto tu nepotrebuje robiť z Roberta Fica svätca. Nie je svätý a určite si ani neželá byť blahorečený. Na rozdiel od miláčika hlavného prúdu, ktorého jeho adoračné články vyniesli až na čelo súčasnej vládnej koalície. Fico môže byť pre niekoho neprijateľný, pre iných nevoliteľný a to je tak všetko. Vyjadrovať sa k veciam verejným má také isté právo, ako všetci ostatní občania, žijúci v ústavnom systéme Slovenskej republiky. Ak teraz nejaký spolok vyvolených moralistov začína dumať nad tým, či má ešte Fico vôbec právo vyjadrovať sa, ide o znamenie, že už sa dávno vezieme rýchlikom do pekla diíktatúry a demokracia je ďaleko ďaleko za nami. Ako posledná čerpačka na okraji púšte. Hlavný prúd by si už konečne mal uvedomiť, ako sa správa a čo v spoločnosti spôsobuje. On mal ten Fico vo svojom blogu o týchto prasatách vlastne pravdu. Expresívnu, tvrdú, ťažko sa prijímajúcu, ale pravdu.

Autor: Ivan Brožík. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás