fbpx
NázoryFarkašovský upozorňuje: Ďalšia manipulácia pravdy a poklonkovanie vláde v...

Farkašovský upozorňuje: Ďalšia manipulácia pravdy a poklonkovanie vláde v RTVS! Pozrite na tú LOŽ!

-

Farkašovský upozorňuje: Ďalšia manipulácia pravdy a poklonkovanie vláde v RTVS! Pozrite na tú LOŽ!

Takto sa robí účelová mediálna propaganda! Bývalý moderátor večerných správ a politik Karol Farkašovský upozornil vo svojom statuse na sociálnej sieti na nekalé praktiky verejnoprávnej televízie. Takéto aktivity svedčia o nadpráci pre vládnu garnitúru, účelovom zamlčiavaní pravdy, manipulácii a neúcte voči divákom i verejnosti!

„Dobre si pozrite dolnú fotografiu … nastavuje zrkadlo slovenským médiám, vrátane RTVS,“ upozorňuje Farkašovský.

Podľa médií totiž včera v Bratislave demonštrovalo vraj niekoľko sto ľudí. Takže „niekoľko sto“ ľudí takto zaplnilo veľké Hodžovo námestie pred prezidentským palácom.

„Zámer, alebo diletantizmus. Jedno aj druhé, no najmä amatérska vizitka RTVS. V Správach priniesla priamy vstup zrejme začínajúceho redaktora – predstavte si – v čase keď už bolo dávno po demonštrácii a námestie sa vyprázdnilo. Táto manipulácia u divákov vyvolala dojem, že tam bolo v pozadí ozaj len pár stoviek ľudí,“ porovnáva starý televízny harcovník fotografie.

Podľa Farkašovského sa demonštrácia začala už za tmy hymnou presne o 17–tej. A so všetkými prejavmi trvala hodinu. V čase priameho vstupu o cca 19:15 bol na námestí už iba zvyčajný večerný ruch.

Účelné zavádzanie diváka

„Redaktor RTVS však svoj – asi debut – obohatil zábermi z námestia ešte za denného svetla keď tam účastníci iba začali pozvoľna prichádzať. V priamom vstupe večer sa zo samotnej demonštrácie objavil až jeden záber opozičného politika a žiadne zábery na ktorých by bolo vidieť celé zaplnené námestie pred prezidentským palácom,“ skonštatoval exmoderátor.

No Farkašovského fotografia je dôkazom, že zaplnené bolo. „Skromný, ale triezvy odhad, okolo 10 tisíc ľudí,“ tipuje.

Nadpráca pre vládnu garnitúru

RTVS podľa neho ukázala ako sa robí účelová mediálna propaganda, ako sa skresľujú alebo vôbec nepovedia dôležité údaje. A spravodajstvo RTVS pritom o sebe tvrdí, že je najobjektívnejšie. „Takéto aktivity však svedčia skôr o nadpráci pre vládnu garnitúru, účelovom zamlčiavaní pravdy, manipulácii a neúcte voči divákom i verejnosti,“ varuje Farkašovský.

Nekalé praktiky mainstreamových médií

„Slovensko nepotrebuje médiá, ktoré sa poklonkujú vládnej moci za judášske reklamné groše. Naopak, potrebuje médiá, ktoré majú odvahu povedať a ukázať pravdu. Nemajú strach pýtať sa mocných a klásť im slušné ale zmysluplné otázky. Slovensko potrebuje seriózne verejnoprávne médium, ktoré sa nedá kúpiť za slaboduché lotérie ani reklamné očkovacie kampane,“ upozorňuje na nekalé praktiky mainstreamových médií.

Podľa Farkašovského Slovensko potrebuje také médiá, ktoré nebudú kriviť pravdu. Nebudú mať šedý zákal na svojej optike pri nazeraní na život a problémy spoločnosti. Také, ktoré nebudú amatérske ale profesionálne. Také, ktoré si vypestujú trvalú dôveru u divákov a vrátia česť i vážnosť novinárskej profesii, uzavrel bývalý moderátor večerných správ.

Autor článku: Diana Zaťková. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás