fbpx
DomáceExveľvyslanec USA z Hlasu: Klamár Naď sa snaží prekryť...

Exveľvyslanec USA z Hlasu: Klamár Naď sa snaží prekryť amaterizmus pri rokovaniach s Američanmi!

-

Exveľvyslanec USA z Hlasu: Klamár Naď sa snaží prekryť amaterizmus pri rokovaniach s Američanmi!

Peter Kmec, ktorý je bývalý diplomat, pričom rokoch 2012 až 2018 pôsobil ako veľvyslanec v USA a v súčasnosti patrí k politikom a poslancom opozičnej strany Hlas-SD, sa zjavne vytočil. Stalo sa tak po dnešnom vystúpení ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) v diskusnej relácii TV Markíza Na telo. Kmec Naďovi, ktorý v televíznom štúdiu debatoval o dohode medzi SR a USA s podpredsedom parlamentu Jurajom Blanárom (Smer-SD), poslal veľmi jasný odkaz. Označil ho v mene Pellegriniho strany jednoducho a priamo za klamára.

Kmec rezortného šéfa najsilnejšieho koaličného hnutia v mene strany Petra Pellegriniho požiadal, “aby prestal klamstvami a lžami o tom, že predstavitelia strany negociovali tento nevýhodný text slovensko – americkej obrannej zmluvy, ktorú Hegerova vláda schválila.”

Nikdy to vraj nebolo predložené na rokovanie vlády

Hlas tvrdí, že zmluva nikdy nebola predložená na rokovanie Pellegriniho vlády, pretože boli v nej vraj boli nevýhodné znenia, ktoré dnes tejto vládnej garnitúre podľa Hlasu neprekážajù. “Čudujem sa ministrovi Naďovi, že používa lož ako pracovnú metódu a tým sa snaží prekryť amaterizmus pri rokovaniach s americkou stranou, ktorého výsledkom je nevýhodná zmluva pre Slovensko”, uviedol Hlas stanovisko svojho poslanca a tajomníka pre zahraničné vzťahy strany Petra Kmeca na sociálnej sieti.

Kmec: Naď je hrobárom slovenskej zahraničnej politiky

Bývalý diplomat tiež uviedol, že rovnako je bezbrehé klamstvo, že táto zmluva priamo súvisí s nákupom stíhačiek. “Naď rovnako klame, že zmluva je porovnateľná so zmluvou, ktorú podpísalo Maďarsko. Minister obrany Naď patrí medzi politikov, ktorý svojou arogantnou politikou pochovali zahraničnopolitický konsenzus na Slovensku. Je hrobárom slovenskej zahraničnej politiky a naprávať škody na medzinárodnej scéne po jeho vyčíňaní bude veľmi ťažké”, zdôraznil Peter Kmec.

Hlas-SD v statuse ešte uviedol, že sa obrátil na prezidentku, aby slovensko-americkú obrannú zmluvu dala posúdiť Ústavnému súdu SR.

Svoje stanovisko Pellegriniho strana zdieľala s veľavravnou fotografiou, ktorú sme umiestnili na začiatku článku.

Autor: Peter Partila

Zdroj: eREPORT

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás