fbpx
- Reklama -
NázoryExsudca Radačovský k Pčolinskému: Začína "revolúcia" požierať vlastné deti?

Exsudca Radačovský k Pčolinskému: Začína „revolúcia“ požierať vlastné deti?

-

Exsudca Radačovský k Pčolinskému: Začína „revolúcia“ požierať vlastné deti?

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Europoslanec a exsudca Miroslav Radačovský sa na sociálnej sieti vyjadril k udalostiam posledných dní, pri ktorých bol zadržaný riaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský.

Svoj príspevok začal Radačovský otázkou, ktorou chce niečo naznačiť? Treba dodať, že exsudca je zároveň splnomocnený zastupovať ako poškodenú stranu, rodinu nebohého Milana Lučanského, voči ktorému sa uskutočnila obdobná „akcia“:

M. Radačovský: „ZAČÍNA „REVOLÚCIA“ POŽIERAŤ VLASTNÉ DETI?“

- reklama -

Dodržiavanie princípov právneho štátu a demokracie je znakom vyspelosti štátu, jej občanov, politikov, osôb verejne činných a v neposlednom rade aj médií, jej zamestnancov, ale aj finančných skupín, ktoré za nimi stoja.

Každý, proti komu sa vedie trestné konanie, považuje sa za nevinného, kým súd nevysloví právoplatným odsudzujúcim rozsudkom jeho vinu (čl. 52 ods. 2 Ústavy SR, Listina základných práv a slobôd, Dohovor o ochrane ľudských práv a slobôd a ostatné medzinárodno-právne normy). Nerešpektovanie tohto princípu vyvoláva v spoločnosti zmätok, neistotu a v konečnom dôsledku nedôveru v štátne orgány, nedôveru k politikom, médiám, orgánom činným v trestnom konaní, prokuratúre, súdom. Občan zrazu nevie, či má veriť príslušníkom NAKA, vyšetrovateľom, prokuratúre, súdom, vyjadreniam politikov, medializovaným správam o tom, či sa niekto dopustil alebo nedopustil trestného činu a podobne. Nechápe vlastne, kedy je ten-ktorý občan vinný.

Či vtedy, keď ho zadržala NAKA, alebo keď bol vzatý do väzby alebo vtedy, keď prokurátor podal obžalobu na súd alebo vtedy, keď to vykrikujú politici alebo tvrdia médiá. Poniektorí sú šťastní, keď niekoho berú do väzby, potom sú rozčarovaní, keď niekoho z väzby pustia a naopak. Jednoducho chaos a zmätok v spoločnosti a pritom stačí jednoducho rešpektovať prezumpciu neviny.

Aj keď sa zdá, že „revolúcia“, ktorá v tomto smere nastala po zvolení súčasnej vládnej garnitúry, začína požierať aj vlastné deti, rešpektujme prezumpciu neviny.

Rešpektujme ju tak u p. Pčolinského, ako aj u p. Jankovskej a ďalších. Rešpektujme ju taktiež pri posudzovaní smrti a ublížení na zdraví p. generála Lučanského a nerobme závery pred objektívnym ukončením vyšetrovania orgánmi na to zákonom určenými.

Ja osobne verím, že raz príde čas, keď sa nadšenia politikov, médií a občanov nebudú prejavovať v tom, že ich spoluobčan, prípadne aj politický oponent bol vzatý do väzby, bol odsúdený, ale naopak. Budú sa tešiť z toho, že spoluobčan, prípadne aj politický oponent mal vo svojej práci úspech, že tento úspech je na prospech Slovenska a teda na prospech nás všetkých.

Mám prirodzený odpor, keď sa niekto teší z nešťastia iného, hoci chápem, že niekedy sa bez spravodlivého potrestania nedá. Nechápem však, prečo aj pred prípadným potrestaním je potrebné človeka urážať, dehonestovať, prípadne aj nie ľudsky s ním zaobchádzať niekedy bezdôvodným dlhým pobytom vo väzbe. Za dokonalé chrapúnstvo považujem, pokiaľ niekto prenáša trestné stíhanie aj na jeho najbližších rodinných príslušníkov, zhrnul súčasnú situáciu Miroslav Radačovský.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás