fbpx
DomáceExšéfa vojenských tajných našli mŕtveho pri Devíne: Vec rieši...

Exšéfa vojenských tajných našli mŕtveho pri Devíne: Vec rieši NAKA aj Lipšic!

-

Exšéfa vojenských tajných našli mŕtveho pri Devíne: Vec rieši NAKA aj Lipšic!

BRATISLAVA – Siahol si na život? Národná kriminálna agentúra má v uplynulých hodinách riešiť šokujúci prípad. V bratislavskom Devíne, v miestnom kameňolome Slovenského vodohospodárskeho podniku údajne našli nehybné telo bývalého riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby Petra Bučku. Na mieste sa údajne nachádzal aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Celé sa to malo stať v utorok popoludní. Petra Bučku, bývalého riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby, mal nájsť okoloidúci psíčkar okolo štvrtej poobede. Ako prvá o tom informovala TV JOJ, podľa ktorej na miesto prišli nielen vyšetrovatelia NAKA, ale aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Dva rôzne scenáre

Vyšetrovatelia tak zrejme pracujú s dvomi rôznymi scenármi – alebo išlo o samovraždu, alebo Bučkovi na druhý svet niekto pomohol. Nateraz nie je známe, čo sa presne v kameňolome udialo. Podľa informácií televízie mal muž údajne visieť na strome neďaleko miestneho jazera. Prítomnosť Lipšica má však svedčiť o tom, že podozrenie na inú príčinu smrti, než samovraždu, je silné. 

Rovnako nie je známe, prečo smrť bývalého vysokopostaveného predstaviteľa vojenských tajných vyšetrujú elitní policajti. Obhliadajúci lekár sa mal na mieste činu zdržať viac ako 6 hodín, vyšetrovacie orgány sa na mieste činu zdržali do skorých ranných hodín.

Peter Bučko bol riaditeľom vojenských tajných v rokoch 1998 až 1999. V roku sa Vojenská spravodajská služba zlúčila s Vojenským obranným spravodajstvom pod jednu spravodajskú službu s názvom Vojenské spravodajstvo. 

Bratislava 26. januára (TASR) – Smrť bývalého riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby (VSS) Petra Bučku vyšetruje Národná kriminálna agentúra (NAKA) ako podozrenie z úkladnej vraždy. Pre TASR to potvrdila Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru (PZ). Na prípad upozornil portál noviny.sk.

„Môžeme potvrdiť, že predmetnú trestnú vec vyšetruje vyšetrovateľ NAKA ako podozrenie z úkladnej vraždy. Vo veci bola nariadená pitva. Vzhľadom na súčasné štádium trestného konania nie je možné zatiaľ poskytnúť bližšie informácie,“ priblížila Dobiášová.

Prokuratúra sa k tejto téme nevyjadruje. „Vzhľadom na to, že v súčasnosti v tejto veci vykonáva úkony vyšetrovateľ NAKA, nebudeme sa k nej vyjadrovať,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

Mŕtveho muža v kameňolome Slovenského vodohospodárskeho podniku v Bratislave pri Devíne mal nájsť okoloidúci psičkár ešte v utorok (25. 1.) popoludní. Na miesto činu mal prísť podľa portálu noviny.sk aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Zdroj: Topky.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Že by v tom mala prsty ambasáda za plotom ? Alebo jej služby? Potom dostal Matovičov Himler jasné pokyny : Zahladiť stopy !!!!!!!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás