fbpx
- Reklama -
DomáceExšéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Peter Brhel...

Exšéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Peter Brhel zostanú vo väzbe (aktualizované)

-

Exšéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Peter Brhel zostanú vo väzbe (aktualizované)

Bratislava 9. marca (TASR) – Exšéf finančnej správy František I. a podnikateľ Peter B. budú naďalej väzobne stíhaní. Rovnako, ako aj ďalší dvaja obvinení a zadržaní v kauze Mýtnik. Rozhodol o tom Najvyšší súd (NS) SR. TASR o tom informoval hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 5T NS SR na neverejnom zasadnutí v pondelok (8. 3.) zamietol ako nedôvodné sťažnosti obvinených F.I., P.B., M.G., J.R. Sťažnosti obvinení podali proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku z 1. februára, ktorým boli vzatí do väzby,“ uviedla hovorkyňa.

Okrem Petra B. a Františka I. zobral ŠTS vo februári do väzby aj Janu R. a bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana G. František I., Milan G. a Jana R. sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter B. za zločin prijímania úplatku.

- reklama -

Peter B. je bratom podnikateľa Jozefa B., ktorý je rovnako obvinený v rámci policajnej akcie Mýtnik. Toho zobral právoplatne do väzby NS SR 1. marca. U neho skonštatoval odvolací súd dôvody útekovej a kolúznej väzby.

Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás