fbpx
DomáceEvirorezort a ministerstvo pôdohospodárstva avizujú užšiu spoluprácu

Evirorezort a ministerstvo pôdohospodárstva avizujú užšiu spoluprácu

-

Evirorezort a ministerstvo pôdohospodárstva avizujú užšiu spoluprácu

KOŠICE 6. novembra (SITA) – Ministerstvo životného prostredia (MŽP) a ministerstvo pôdohospodárstva SR avizujú užšiu spoluprácu. Na tlačovej besede o tom informoval minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS). Doplnil tiež, že ide o vyslanie jasného signálu, že sa končia zlé vzťahy, ktoré medzi oboma rezortami dlhé roky panovali. So šéfom agrorezortu Richardom Takáčom (Smer-SD) sa venovali viacerým témam, napríklad problematike škôd spôsobených premoženou raticovou zverou, či vlkmi a medveďmi. Doplnil, že reagujú aj na aktuálne informácie o holorube na Muránskej planine, spoločne tam plánujú vyslať kontrolu.

„To, čo je veľmi dôležité – riešili sme otázku národných parkov, zonácií. Či už z opozície, keď sme spolu ešte na týchto témach spolupracovali, máme nejakú jasnú víziu, o ktorej budeme hovoriť úplne detailne, až keď bude schválené programové vyhlásenie vlády,“ avizoval. S ministrom Takáčom sa podľa Tarabu zhodli na potrebe redefinície v podstate celej sústavy národných parkov podľa medzinárodných kritérií. Podľa ministra životného prostredia ide o jediný objektívny činiteľ a podľa toho, ako jednotlivé územia spĺňajú tieto kritériá, majú v pláne redefinovať národné parky.

Taraba tiež uviedol, že sa dohodli aj na vytvorení aktívnych pracovných skupín, ktoré sa budú pravidelne stretávať a riešiť problémy. Zároveň i oni, ministri, majú v úmysle pravidelne komunikovať. Na stretnutí otvorili i otázky plánu obnovy či potravinovej sebestačnosti. Minister pôdohospodárstva Takáč tiež avizoval, že obe ministerstvá majú v pláne aktívne spolupracovať. Považuje to za potrebné najmä vzhľadom k tomu, že na Slovensku mnoho ľudí žije na vidieku. „Preto spoločne s ministerstvom životného prostredia budeme hľadať cesty na to, ako využiť vidiek a rozmanitosť krajiny aj na to, aby sme zvyšovali potravinovú sebestačnosť a bezpečnosť, aby sme vedeli doručiť občanom Slovenskej republiky kvalitné slovenské potraviny, dostupné za prijateľné ceny,“ povedal šéf agrorezortu. Dodal, že s Tarabom chcú hľadať aj napríklad cesty na spoločné využitie niektorých finančných prostriedkov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás