fbpx
- Reklama -
EkonomikaEurozóna ide ku dnu: Euro kleslo pod paritu s...

Eurozóna ide ku dnu: Euro kleslo pod paritu s dolárom, prvýkrát za takmer 20 rokov

-

Eurozóna ide ku dnu: Euro kleslo pod paritu s dolárom, prvýkrát za takmer 20 rokov

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

New York 13. júla (TASR) – Prvýkrát za takmer 20 rokov zaznamenalo euro pokles pod paritu s dolárom. Americká mena vyskočila oproti menovému košu na 20-ročné maximum po tom, ako USA zverejnili údaje o vývoji inflácie, ktorá dosiahla v júni nové viac než 40-ročné maximum. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

- reklama -

„Najnovšie čísla sú mimoriadne vysoké. Sú vyššie než sa očakávalo, čo ukazuje, že inflácia veľmi rýchlo naberá zlý smer,“ povedal Chris Zaccarelli zo spoločnosti Independent Advisor Alliance.

Medziročná miera inflácie v USA zrýchlila v júni na 9,1 %, čo je najvyššia úroveň od novembra 1981.
Kurz eura sa v stredu prepadol na 0,9998 USD/EUR. Prvýkrát od decembra 2002 sa tak európska mena dostala pod paritu s dolárom. Neskôr sa kurz eura mierne zotavil na 1,0024 USD/EUR.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás