NázoryErik Kaliňák o vážnosti zranení premiéra Fica: Mal prestrelené...

Erik Kaliňák o vážnosti zranení premiéra Fica: Mal prestrelené črevo na piatich miestach

-

spot_img

Erik Kaliňák o vážnosti zranení premiéra Fica: Mal prestrelené črevo na piatich miestach

FICO: Erik Kaliňák odhalil vážnosť zranení Roberta Fica

BRATISLAVA 29. mája (SITA) – Premiér Robert Fico (Smer-SD) mal prestrelené tenké črevo na piatich miestach. Ako informuje portál postoj.sk, na mítingu v Kysuckom Novom Meste to povedal šéf jeho zboru poradcov Erik Kaliňák.

„Bol som tam na mieste, rozprával som sa s lekármi a boli to milimetre, ktoré rozhodovali o tom, či dôjde k porušeniu niečoho zásadného a bude to fatálne,“ priblížil Kaliňák s tým, že tenké črevo bolo síce päťkrát prestrelené, ale lekári vykonali zázraky.

Ako dnes informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, zdravotný stav predsedu vlády Fica je uspokojivý. „Liečba predsedu vlády aj naďalej prebieha podľa očakávaní,“ dodal úrad.

Predsedu vlády Fica postrelili v Handlovej počas výjazdového rokovania vlády v stredu 15. mája. Atentátnik na premiéra zaútočil pred domom kultúry, keď išiel medzi ľudí. Po incidente bol vrtuľníkom prevezený do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, kde ho aj operovali.

Šéf poslaneckého klubu strany Smer-SD Ján Richter v nedeľňajšej relácii O 5 minút 12 na RTVS povedal, že Fico bude pri plnom zdraví možno koncom tohto roka. „Ten stav je stále veľmi vážny,“ povedal Richter s tým, že vykazuje určité pokroky. Treba však podľa neho veriť tomu, že do toho nepríde niečo neočakávané. Ako Richter dodal, je potrebné si uvedomiť, že rozsah zranení bol taký veľký, že očakávať nejaký jeho rýchly návrat by bolo nezodpovedné. Plné zdravie podľa neho znamená, že premiér bude mať za sebou aj rehabilitáciu.

Atentátnika, ktorým je 71-ročný muž, polícia obvinila z pokusu o úkladnú vraždu, čoho sa mal dopustiť na chránenej osobe. Hrozí mu 25 rokov až doživotie. Momentálne sa podľa medializovaných informácií nachádza na psychiatrickom oddelení väzenskej nemocnice v Trenčíne a je pod nepretržitým dohľadom.

Pôvodný článok je na:

https://www.postoj.sk/156502/dnes-treba-vediet

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás