fbpx
- Reklama -
NázoryeREPORT: (video) Fico na krste knihy „Byť kajúcnikom sa...

eREPORT: (video) Fico na krste knihy „Byť kajúcnikom sa oplatí“: Prebieha tu historický, politický a justičný megaškandál! Kde si ju môžete objednať?

-

eREPORT: (video) Fico na krste knihy „Byť kajúcnikom sa oplatí“: Prebieha tu historický, politický a justičný megaškandál! Kde si ju môžete objednať?

„Zhrnul by som túto publikáciu do štyroch slov, ktoré použil autor publikácie ako úplne posledné štyri slová na obale tejto publikácie, kde je napísané – je to historický, politický a justičný megaškandál. Nikdy sme neboli svedkami takého škandálu v oblasti právneho štátu a v justícii, akého sme svedkami od roku 2020,“ začal svoj príhovor predseda opozičnej strany Smer-SD a krstný otec publikácie Robert Fico. Zároveň si myslí, že ak by sa veci popísané v publikácii diali v západných krajinách, kniha by bola bestsellerom, zatiaľ čo v dnešných podmienkach sa pri jej krste cíti ako disident.

„Pochopili, že potrebujú kajúcnikov“

Fico tvrdí, že vláda pochopila, čo môže byť jej cestou k úspechu. „My sme vedeli, keď došlo k parlamentným voľbám v roku 2020, že jediná agenda, s ktorou môžu byť úspešní je kriminalizácia opozície a jej nominantov. Hovorím o úspechu tejto agendy smerom k ľuďom, k verejnosti, nie o úspechu tejto agendy pokiaľ ide o konkrétne výsledky orgánov činných v trestnom konaní.“

Zároveň tvrdí, že inštitút kajúcnika prišiel vládnej garnitúre vhod: „Pochopili, že na krivé obvinenia a na stíhanie ľudí potrebujú kajúcnikov. Tá práca je veľmi jednoduchá. Oni si našli človeka, ktorý je podozrivý zo závažnej trestnej činnosti. Zoberme si najznámejšieho, ktorý sa volá pán Ľudovít Makó. Ľudovít Makó v podstate dnes môže byť považovaný za hlavu organizovaného zločinu na Slovensku. Ak si uvedomíme, z čoho všetkého je zodpovedný a z čoho všetkého je podozrivý, ak tu organizoval niekto trestnú činnosť, bol to predovšetkým on. Ale, namiesto toho, aby sedel niekde vo výkone väzby, hoci ja to nikomu neželám a opakujem, ja som posledný, kto by posielal niekoho do väzby a vždy som trval na vyšetrení vecí a uprednostňoval som vyšetrovanie na slobode, nie vo výkone väzby, on dnes chodí po Slovensku, dostáva štátne zákazky, napríklad od Slovenskej pošty. Má bezpečnostnú službu LAMA SK, ktorá dostáva peniaze a zákazky od Slovenskej pošty nie len na ochranu objektov, oni dostali zákazku na prevoz hotovostných peňazí, čo už je výsmech nadovšetko.“

„Ocitli sme sa v bezprávnom štáte“

- reklama -

Autor knihy Ľudovít Števko si myslí, že kniha je dôležitá ako výpoveď o tomto období preto, lebo neprávosti sa môžu v budúcnosti týkať nie len opozície, ale hocikoho z občanov. „Môže sa to týkať každého z nás, som o tom presvedčený. Dnes ide o politicky neprijateľných ľudí pre istú garnitúru, ktorú zažívame, ale môže sa to týkať každého. Nie len novinárov, ale hocikoho, kto vysloví nejaký svoj názor príliš hlasne,“ tvrdí Števko.

Števko si zároveň myslí, že súčasná vláda dostala Slovensko do stavu, v ktorom neexistuje právny štát: „Odrazu sme sa ocitli v jednom bezprávnom štáte, v ktorom si môžu robiť ľudia, ktorí nám akože vládnu, čo chcú.“

„Veríme, že ich krutá éra sa skončí“

Vydavateľ publikácie Roman Michelko zdôvodnil výber Fica ako jej krstného otca jeho aktivitami v oblasti odhaľovania údajnej manipulácie trestných konaní. „Je to prvý politik, ktorý verejne, spolu so špičkovým právnym tímom strany Smer, poukazuje takmer na dennej báze na hrubé a masívne porušovanie právneho štátu a ústavnosti a zobral túto veľmi nepopulárnu pochodeň boja za to, aby skutočne Slovensko ešte aspoň nejaké náznaky právneho štátu malo,“ konštatoval Michelko.

Ten zároveň dúfa, že tu koalícia OĽANO, Sme rodina, SaS a Za ľudí nebude dlho: „Veríme, že ich krutá éra sa skončí najneskôr po dvoch rokoch.“

Knihu si môžete objednať:

Zdroj: Lukáš Krupa/eREPORT, Veci Verejné

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás