fbpx
ROZHOVORYEduard Chmelár: Spájanie ideologicky nesúrodých politických strán nedáva zmysel

Eduard Chmelár: Spájanie ideologicky nesúrodých politických strán nedáva zmysel

-

Eduard Chmelár: Spájanie ideologicky nesúrodých politických strán nedáva zmysel

Pred niekoľkými dňami predseda mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany a bývalý predseda Národnej rady SR Andrej Danko prišiel s myšlienkou spájania malých opozičných mimoparlamentných strán. Jeho snaha však môže naraziť na vzájomnú programovú a ideologickú nesúrodosť oslovených politických subjektov. Jedným z nich je aj mimoparlamentná opozičná strana Socialisti.sk. Požiadali sme preto o krátky rozhovor jej zakladateľa a bývalého predsedu Eduarda Chmelára, aby vyjadril svoj postoj k tejto iniciatíve.

- reklama -

Aký máte názor na spájanie socialistov so Slovenskou národnou stranou?

Priznám sa, že som to počul po prvý raz až od Vás a považoval som to za hlúposť. Nevedeli o tom ani všetci členovia najužšieho vedenia politického hnutia Socialisti.sk. Až včera som sa dozvedel, že to myslia vážne.

Dáva Vám tento úmysel nejaký zmysel spojiť ideologicky a politicky nesúrodé mimoparlamentné politické subjekty?

Nedáva to zmysel ani z hľadiska ideologického, ani z hľadiska volebného zisku. Socialisti sa nemôžu spájať s ľuďmi, ktorí kandidovali na kandidátke neofašistickej ĽSNS. To principiálne nejde dokopy. Socialisti sa majú spájať s ľavicovými silami, spájanie národných síl nech prenechajú nacionalistom.

V prípade ak by ste boli stále predsedom socialistov, išli by ste na takéto rokovanie s predsedom Slovenskej národnej strany Andrejom Dankom?

Prečo nie? Vždy sa dá hovoriť o rôznych formách spolupráce, ale takáto spoločná kandidátka by nikomu nepriniesla úžitok.

Zhováral sa: Matej Mindár

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

6 COMMENTS

 1. V knihe Môj boj, je vysvetlené prečo každý národniar je vždy aj socialista.
  Je smutné že Edkovi nevadí rozkrádanie, pokrytectvo a klamstvo na spoluprácu.

   • Keď si dáš do poriadku svoj žalúdok, tak si uvedom, že len preto, že to napísal budúci zakladateľ zjednotenej Európy Adolf Hitler, ešte nemusí znamenať, že to nie je pravda.

    Alebo si dáš odrezať nohy len preto, lebo aj Adolf Hitler ich mal až po zem?

 2. Chmelár:
  „Socialisti sa nemôžu spájať s ľuďmi, ktorí kandidovali na kandidátke neofašistickej ĽSNS. To principiálne nejde dokopy. Socialisti sa majú spájať s ľavicovými silami.“
  Veď práve, p. Chmelár, veď práve. Keby ste si prečítali doterajšie programy ĽSNS, zistili by ste, že sú ľavicové.

  • Presne tak, ale pri čítaní takýchto poznámok doc. Eduarda Chmelára si treba najprv položiť otázku, čo on vlastne v zemespráve (politike) dosiahol.

   Pri predsedníckych (prezidentských) voľbách to z 3. miesta dotiahol až na 3 %. Podľa mnohých voličov preto, lebo im bol protivný spôsob, akým sa vyjadroval k niektorým záležitostiam. Iných zase pohoršoval, poburoval, rozčuľoval a znechucoval svojím správaním a odstraňovaním ich príspevkov na Facebooku. Považovali to za spupné a ohurné (arogantné) správanie a prestali mať pocit, že by doc. Eduard Chmelár mohol zastupovať kohokoľvek okrem seba (z čoho mu jeho protivníci vymysleli prezývku „Ego Chmelár“).

   On to na tie svoje 3 % dotiahol najmä tým, že rozbil svoju voličskú základňu ešte pred voľbami.
   Potom ale vyvstáva otázka, ako môže byť on vôbec schopný vyjadrovať k otázke spájania, keď on v podstate celý svoj zemesprávny (politický) život nerobil vlastne nič iné, iba že sa vymedzoval a vyhraňoval voči iným a vylučoval ich zo spolupráce. Aj keď o nej a o spájaní možno sníval, nikto mu na to spájanie nebol buď dosť dobrý, alebo dosť vhodný.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás