fbpx
NázoryEduard Chmelár: PREDSTAVITELIA MINISTERSTVA OBRANY NEMAJÚ KOŽU NA TVÁRI!

Eduard Chmelár: PREDSTAVITELIA MINISTERSTVA OBRANY NEMAJÚ KOŽU NA TVÁRI!

-

Eduard Chmelár: PREDSTAVITELIA MINISTERSTVA OBRANY NEMAJÚ KOŽU NA TVÁRI!

Priatelia, dnes bolo toho naozaj veľa, ale toto stojí za to. Ak ste dnes ešte nevracali alebo sa dobre nezasmiali, zájdite si na FB stránku Ministerstva obrany SR a pozrite si ich najnovší príspevok. Najprv som si myslel, že im hackol stránku nejaký recesista, ale keďže zablokovali možnosť diskusie, uvedomil som si, že tú znôšku nehoráznych lží, výmyslov, paranoidných fabulácií a zavádzania myslia smrteľne vážne. Ministerstvo vo svojom príspevku straší a sťažuje sa, že od ohlásenia zámeru uzavrieť so Spojenými štátmi DCA „zaznamenávame zvýšenú mieru vplyvových operácií (dezinformácií) realizovanú domácimi aktérmi s podporou cudzej mocnosti“. Preto ministerstvo desí svoje ovečky, že „útoky týchto aktérov na mysle a srdcia našich obyvateľov sú mimoriadne nebezpečné“. Nasleduje séria primitívnych ľahko vyvrátiteľných klamstiev, ale čerešničkou na torte je tento dojímavý pioniersky sľub: „Na rozdiel od mnohých iných preto budeme v nasledujúcich dňoch o zmluve informovať vecne, bez bičovania emócií, šírenia strachu a nenávisti.“

Toto je asi nejaký oneskorený silvestrovský vtip. Deň po tom, čo minister Naď štekal na svojich oponentov ako pes spoza plota, o to viac rozbesnený, o čo viac zbabelý postaviť sa im zoči-voči, vulgárne ich dourážal a primitívne sa chvastal ako pubertiak – nám rezort obrany ponúka akýsi „militarizmus s ľudskou tvárou“ a hovorí, že na rozdiel od nás budú diskutovať o zmluve vecne a bez šírenia nenávisti… Aj vám zvlhlo oko od dojatia?

Problém je v tom, že je to zúfalá lož pokryteckých slabochov, ktorí prehrávajú informačnú vojnu a snažia sa získať späť stratené body ešte väčšou demagógiou a najnovšie aj šírením hoaxov, že ich oponenti sú v službách cudzej mocnosti (sic!). Už sa ma bojíte? Ešte pred týždňom ma nejakí nepríčetní pošukovia obviňovali, že moju mierovú iniciatívu platí Soros, dnes si iný druh šialencov vymyslel, že riadim vplyvovú operáciu s podporou Putina! No ja vám poviem, začnem sa cítiť neuveriteľne dôležito. ???? Ale poviem vám radšej niečo menej úsmevné.

Dnes som bol pozvaný do štúdia RTVS, v ktorom mal debatovať štátny tajomník ministerstva obrany Majer. Lenže ten mal podmienku, že chcel debatovať sám. Tak ma požiadali, či so mnou môžu nahrať maximálne do dvoch minút nejaké výhrady k zmluve s Američanmi, na ktoré bude štátny tajomník reagovať… Takže takto, chlapci z Kutuzovovej, momentálne v službách strýčka Sama: takto sa spolu baviť nebudeme. Vy nemáte v sebe ani slušné vychovanie, aby ste sa s oponentmi bavili vecne a férovo. Neodpovedáte na žiadne odborné výhrady, žiadne konkrétne námietky, reagujete formou osobných útokov, akúkoľvek kritiku odbijete urážkami oponentov, že sú to klamári, uškodilo im slniečko, nerozumejú tomu, vykvákajú sa a pôjdeme ďalej, všakáno. Asi ste dostali rovnaké noty, jeden manuál z tej istej ambasády, lebo vaše reakcie sa ponášajú ako vajce vajcu. Vyčítate kritikom to, čo robíte sami, akoby ste tým hysterickým jačaním chceli prehlušiť ich racionálne otázky, na ktoré neodpovedáte. Vy nie ste schopní pustiť sa do fundovanej odbornej debaty s akademikom, ústavným právnikom, expertom na medzinárodné vzťahy, nemáte na to ani intelektuálnu, ani morálnu kapacitu, a preto iba dookola opakujete naučené frázy a vyhýbate sa priamej polemike ako čert krížu. Jediný spôsob, ako „informovať o DCA vecne“ je prijať výzvu a sadnúť si s oponentmi za jeden stôl, za ktorým sa budú dodržiavať pravidlá racionálnej diskusie a nebude sa uhýbať od nepríjemných otázok – čiže všetko to, čo odmietate, aby verejnosť neodhalila vašu argumentačnú úbohosť.

Arogancia, s akou ste zhodili zo stola pripomienky OZ Zjednotení za mier alebo pripomienky generálnej prokuratúry iba potvrdzuje, že ministerstvo obrany dnes okupuje banda pologramotných šialencov, ktorí nemajú úctu k vzdelaniu, expertíze, ani k samotnému štátu, ktorí len plnia zadanie spoza oceánu. Všetkých však varujem: tieto veci sú nepremlčateľné. Momentálne sa opájate nedotknuteľnosťou ako normalizátorskí kolaboranti, ktorí si tiež mysleli, že to majú poistené „na večné časy“, ale nemýľte sa: príde čas, keď sa za svoje zločiny voči vlasti budete zodpovedať. Skôr či neskôr vás dejiny dobehnú.

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás