fbpx
NázoryE. Chmelár: Človek, ktorý sa zastal knihy Ľ. Blahu...

E. Chmelár: Človek, ktorý sa zastal knihy Ľ. Blahu – Lenin, bol uštvaný a leží v nemocnici po mozgovej mŕtvici

-

E. Chmelár: Človek, ktorý sa zastal knihy Ľ. Blahu – Lenin, bol uštvaný a leží v nemocnici po mozgovej mŕtvici


E. Chmelár: PRVÁ OBEŤ EXTRÉMNYCH CENTRISTOV

Bývalý riaditeľ Ústavu politických vied SAV Peter Dinuš leží v nemocnici po mozgovej mŕtvici, ktorú utrpel v dôsledku nevyberaných útokov zo strany niektorých funkcionárov Slovenskej akadémie vied. Dinuš odstúpil po tom, čo sa principiálne postavil za vydanie knihy Ľuboša Blahu „Lenin a 21. storočie“. Som veľmi rozhorčený, ale prstom na konkrétnych vinníkov začnem ukazovať až potom, čo nazbieram viac dôkazov.

- reklama -

Viacerí z nás sme v posledných mesiacoch terčami zúrivých až primitívnych útokov, aké si väčšina ľudí nedokáže ani predstaviť. Ja sám som v dôsledku svojich názorov prišiel o zamestnanie, pravidelne sa mi vyhrážajú obesením, väzením či vyhnaním zo Slovenska, a to aj zo strany tých, ktorí sa oficiálne prezentujú ako strážcovia demokracie a etalón morálky. Naposledy kádrováci Juraja Smatanu zozbierali 86 (sic!) článkov, v ktorých som za posledné roky kritizoval Zuzanu Čaputovú. To už hraničí s posadnutosťou a navyše, muselo to dať toľko práce, že je prakticky nemožné, aby mi niekto venoval toľko pozornosti zadarmo. Nedokázali pritom uviesť žiadnu vecnú argumentáciu, obmedzili sa len na osobné útoky a hejty voči mojej osobe, čo je správanie na nerozoznanie podobné ľudáckym gardám z tridsiatych a boľševickým úderkám z päťdesiatych rokov minulého storočia. Nie každý si z toho robíme politickú živnosť ako poslanec Ján Benčík a väčšinu takýchto primitívnych urážok ignorujeme. No nie každý je vnútorne taký silný, aby uniesol sústredené útoky na svoju osobu.

Kniha Ľuboša Blahu je štandardnou vedeckou publikáciou svojho druhu. Dovolím si dokonca tvrdiť, že je to najlepšia odborná práca tohto autora. Mám k nej niekoľko vážnych výhrad a chystám sa o nej napísať recenziu. Popri všetkých odborných pripomienkach je to však veľmi hodnotná a podnetná kniha, najmä z toho dôvodu, že otvára mnohými otázkami možnosti zaujímavej diskusie. To však musíte o problematike niečo vedieť, a nie ju zhejtovať ako hochštapler na politickú objednávku. Predsedníctvu SAV i novému vedeniu ústavu odkazujem, že kto nevie oddeliť politické názory autora od jeho vedeckej práce, nemá na akademickej pôde čo robiť. Je nemysliteľné, aby sme 33 rokov po Nežnej revolúcii museli bojovať za nezávislosť vedeckého bádania proti takýmto politicky motivovaným útokom.

Peter Dinuš sa nielenže autora zastal, ale prevzal zodpovednosť za svoje rozhodnutie so všetkými dôsledkami. Fanatikom to však nestačilo a uštvali ho takmer na smrť. Už dlhší čas upozorňujem na nebezpečenstvo radikálnych centristov, ktorí svojou neznášanlivosťou a nenávisťou vytvárajú nové, doteraz nepoznané pole extrémizmu. Budeme čakať, kým niekoho naozaj zabijú? Vyzývam všetkých tých, ktorí majú plné ústa slušnosti a boja proti nenávisti, na čele s pani prezidentkou, aby konečne prestali fňukať len nad samými sebou, a jednoznačne odsúdili prejavy neznášanlivosti proti všetkým skupinám, teda aj a najmä proti tým, ktorí nie sú súčasťou ich názorovej bubliny. Inak budú spoluzodpovední za všetko, čo sa pri zvyšovaní polarizácie v spoločnosti, dokonca v ich mene napácha.


Veci Verejné sa pripájajú k skorému uzdraveniu pána Petra Dinuša!

Zdroj: FB E. Chmelár

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás