fbpx
- Reklama -
DomáceE. Burda: Proti nezákonnostiam v prípravnom konaní je potrebné...

E. Burda: Proti nezákonnostiam v prípravnom konaní je potrebné rázne zakročiť

-

E. Burda: Proti nezákonnostiam v prípravnom konaní je potrebné rázne zakročiť

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 30. júna (TASR) – Proti nezákonnostiam zásadného charakteru v prípravnom konaní je treba tvrdo a rázne zakročiť. V rámci štvrtkovej konferencie Zákonnosť a efektivita trestného konania s dôrazom na prípravné konanie to uviedol dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského (PraF UK) v Bratislave Eduard Burda.

- reklama -

„Trestné konanie je proces, ktorý má určité opravné fázy a prostriedky. Preto sa počíta s tým, že určité chyby sa stávajú,“ povedal Burda, podľa ktorého je potrebné takéto chyby jednoznačne odstraňovať.

Podľa dekana PraF UK je účinný boj proti trestnej činnosti a spravodlivé potrestanie páchateľov možné výlučne zákonnými prostriedkami a pri rešpektovaní základných práv a slobôd fyzických a právnických osôb. „Každý prípadný pokus o uplatňovanie tzv. politiky účel svätí prostriedky musí byť odmietnutý ako neakceptovateľný a jednoducho nezlučiteľný so zásadami právneho štátu,“ vyhlásil Burda.

Ako doplnil, každé relevantné podozrenie zo zneužitia inštitútov trestného práva by však malo byť vyšetrené. „My si jednoducho v právnom štáte nemôžme dovoliť, aby nám v médiách behali rôzne podozrenia z toho, že sa marí trestné konanie, alebo že sa niečo nejakým spôsobom zneužíva a aby to nebolo vyšetrené,“ zdôraznil dekan.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás