fbpx
NázoryDušan Stríž (SNS): Poviem vám, kto zarába na našej...

Dušan Stríž (SNS): Poviem vám, kto zarába na našej elektrine

-

Dušan Stríž (SNS): Poviem vám, kto zarába na našej elektrine

Dušan Stríž: Priatelia , pýtate sa ma, prečo som vstúpil do politiky.

Odpoviem vám stručne. Celý čas som veci riešil len ako občan, takže podľa toho bol aj môj dosah a možnosti. Všetci poukazujú na problémy, ale málokto sa bojí pomenovať priamu príčinu a skutočný dôvod 

preto vam chcem veľa veci zhrnúť a pomôcť vám pochopiť to ča sa tu deje a aké to má súvislosti a kto na nás zarába.

Naštartovali ma aj slova kamaráta 

,, ak sa budeš bať bumerangu, tak radšej nerob nič.

Ja strach nemám, problém je v tom, že veci ktorými sa zaoberám sú veci o ktorých skoro nikto nechce hovoriť lebo mu to zoberie body a uberie na popularite a preto v bojí s nelegálnou migráciou sme ostali s Tímea Etheykatz sami dvaja a zbytok veci riešim sám bez akéhokoľvek krytia chrbta.

Teraz už idu voľby, tak sa zapojili všetci, ale len čo sa týka migracie, ostatných veci kto za všetko čo sa v Europe deje môže, tam už nejde skoro nikto, lebo je to tenký ľad.

Okrem migracie by som vám chcel vysvetliť ešte ďalšie veci

Bude to trocha dlhšie, ale poďme na to.

Všetky veci ktoré vidíte , majú jedného spoločného menovateľa a to sú Spojené štáty americké, ich padajúca ekonomika a vojny ktoré vedú.

Práve SŠA majú v područí Europsku úniu a všetky jej rozhodnutia.

To čo sa tu deje, je deindustrializácia europy a vytvorenie potravinovej závislosti smerom na západ a na záchranu ich ekonomiky a aktuálne islamizácia európy.

Všetci hovoria, že je energeticka a potravinova kríza tak vás musím sklamať, tieto krízy sú umelo vytvorené, aby pomohli ekonomike západu.

Uvediem príklad : 

Naša elektrina sa predáva do Nemecka + – za za 50 eur za MWh a z Nemecka ju kupujeme predraženú podľa svetových cien na trhu

Riešenie je jednoduché, našu elektrinu z naších elektrárni musíme mať za naše ceny a len ten zbytok predať na burzu.

Kto zarába na našej elektrine,

Naša elektrina sa predáva cez burzu 

Burza v Lipsku (EEX)

jej dcérska spoločnosť je 

Deutsche Börse

a najväčším akcionárom sú americké investičné spoločnosti 

BlackRock, a Vanguard Group

Všetci hovoria, že je energeticka kríza, tak vás musím sklamať, energeticka kríza bola umelo vytvorená 

Plyn – tak ten zlý, ruský, lacný plyn tak ten nechceme, my si kupujeme plyn od Amerických spoločností a čo tam potom, že je ruský

Takže zarába západ

Potraviny – všimli ste si koľko moru zrazu mame na Slovensku, popripade v Čechach, alebo v Maďarsku? (Dalej mor nepostupuje, lebo vie že to su hranice smerom na západ a tam už nesmie)

Prasačí mor, vtačia chrípka a ďalšie.

Ohovorí vám niečo zmluva TTIP?

Dohoda medzi EÚ a USA o transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve?https://www.economy.gov.sk/uploads/files/LwVsa7vi.pdf…

Táto zmluva vzbudila kontroverzie a kritiku, pretože mnohí kritici ju vnímajú ako hrozbu pre verejné zdravie a bezpečnosť, práva pracovníkov a ochranu životného prostredia. Táto zmluva TTIP podkopáva demokratický proces a oslabuje právne predpisy EU

Dohoda bola predmetom intenzívnych rokovaní medzi EÚ a USA, ale nakoniec sa rokovania nedohodli na konečnej dohode. V júni 2016 Európska komisia oficiálne ukončila rokovania o TTIP, čím sa dohoda nepodarila dosiahnuť.

I napriek tomu však existuje obchodná a investičná dohoda medzi EÚ a USA, ktorá sa nazýva „Transatlantická obchodná a investičná dohoda“ alebo „Transatlantická obchodná a investičná rada“ (T-TIP). T-TIP sa zameriava na mnohé z oblastí, ktoré boli predmetom diskusie v rámci TTIP, ale s menším dôrazom na kontroverzné témy, ako je ochrana investícií a súdne riešenie sporov.

Ďalej tu máme Americkú zmluvu o znižovani inflacie .

Kde ustanovenia zákona ovplyvňujú konkurencieschopnosť európskeho hospodárstva viacerými spôsobmi. Jedna z nich súvisí s dotáciami na elektromobily. Druhá je s dotáciami pre výrobcov tovarov súvisiacich s inovatívnymi technológiami. A po tretie, s finančnou pomocou výrobcom obnoviteľnej energie. Zákon obsahuje aj niekoľko ustanovení, ktoré sú úplne v rozpore s normami Svetovej obchodnej organizácie (WTO). Napríklad dotácie na elektrické vozidlá podľa nových požiadaviek možno získať len vtedy, ak je vozidlo zmontované v USA alebo Kanade. Energetické spoločnosti dostanú dotácie len vtedy, ak ich zariadenie bude vyrobené z ocele vyrobenej v Spojených štátoch. Príjem dotácií je teda striktne spojený s lokálnou zložkou. Prijatie tohto zákona podľa odborníkov povedie k degradácii dlhodobo zaužívaných pravidiel medzinárodného obchodu. Rastie riziko, že v najbližších rokoch budú obchodní a ekonomickí partneri Washingtonu čeliť výraznému zhoršeniu ich konkurenčnej pozície v porovnaní s americkými spoločnosťami a odlivu výrobného kapitálu do USA. Výroba väčšiny vyrobeného tovaru sa stala oveľa lacnejšou na výrobu v USA ako v Európskej únii. Pre EÚ sa negatívny vplyv prehĺbi aj rozdielom v cene elektriny medzi USA a Európou. Takže ešte v roku 2020 to pre priemyselné podniky v EÚ stálo asi o 30 % viac ako pre americké a teraz už rozdiel dosiahol dvojnásobnú hodnotu.

Čo sa týka dovozu obylia z Ukrajiny, tak embargo na dovoz končilo 15.9. 2023.

EU samozrejme zrušila zákaz, nič iné som od Unie neočakával, veď predsa pozemky na Ukrajine už nepatria Ukrajincom, ale investičnej spoločnosti ktorá patí GeorgoviSorosovi, ktorí už v roku 2015 investoval do ukrajinského súkromného kapitálového fondu •Dragon Capital New Ukraine Fund• prostredníctvom •Soros Fund Management (SFM)• vo spolupráci s poprednou ukrajinskou investičnou bankou Dragon Capital a dodnes rozpredávajú všetko na Ukrajine .

Poľsko, Maďarsko dali od polnoci 15.9. úplny zákaz dovozu ukrajinskej pšenice, kukurice, repky a slnečnicových semien .

Odor celý čas trval, že zákaz sa musí zrušiť, a však nakoniec podľahol a vyzeralo to dobre až do doby kedy som si prečítal vyhlášku, ktorú vyadal už 15.9. večer.

A tu začína problém.

Link na vyhlášku : https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2023/364/vyhlasene_znenie.html?fbclid=IwAR19Ii2HP6ysvUNtBbOGZBHVHMQgx690jH5eF-gb_dm9SV04CXqxCEmpf9g

Zakazuje sa

a)

vstup vybraných poľnohospodárskych produktov a potravín z Ukrajiny alebo s pôvodom z Ukrajiny na územie Slovenskej republiky okrem vybraných poľnohospodárskych produktov a potravín

A tu začína problem

Aký je ten zoznam? 

– obyčajná pšenica (okrem semien na siatie)

– kukurica (okrem semien na siatie)ex 

– semená repky alebo repky olejnej, tiež drvené (okrem semien na siatie)

– slnečnicové semená, tiež drvené (okrem semien na siatie)

Každý čo sa zaoberá pľnohospodárstvom to pochopí.

Príklad, doveziem z UA 10 vlakových súprav pšenice, budem ju deklarovať, že je to osivo na siatie a predám to odberateľovi, ktorý to použije ako on uzná za vhodné, napríklad ako krmivo.

Celý tento proces je likvidácia nášho poľnohospodárstva, pretože ďalší rok už nebudú peniaze na osivo, hnojivo, postreky a naftu.

Tak takéto sú praktiky vlády, ktorá zastupuje všetko možné, len nie záujmy Slovákov, slovenského priemyslu, slovenského poľnohospodárstva. 

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

1 Komentár

  1. Ja sa pýtam, dokedy sa nechá Slovensko a jeho pôdohospodárstvo takto cielene likvidovať?. Načo nám je EÚ, keď náš vstup do nej bol zmanipulovaný?. Veď EÚ nepomáha Slovensku, naopak, likviduje ho. Dnes som počula od pána Uhríka, že EÚ Slovensku odobrala právo veta, lebo vraj zato hlasovali europoslanci. Pán Uhrík povedal, že aj pán JUDr. Radačovský, ktorý kandiduje za SNS. Je to pravda, pán Radačovsský?. Nechce sa mi veriť, žeby ste zradili, tak Vás prosím, aby ste sa vyjadrili. Lebo som chcela voliť SNS.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás