fbpx
- Reklama -
NázoryDušan Piršel: Začínam vnímať oslabenie rodiny

Dušan Piršel: Začínam vnímať oslabenie rodiny

-

Dušan Piršel: Začínam vnímať oslabenie rodiny

Ako bývalého pracovníka Univerzity  ma zaujala minulý týždeň informácia, že na Trnavskej Univerzite  sa  sťažovali dve študentky na mladého pedagóga, ktorým sa nepáčili jeho tvrdenia, že rodinu tvoria otec, mama a deti.

Nepoznám podrobnosti a možno by si situácia vyžadovala hlbší ponor do sociálnej reality.

Je možné, že daná situácia na univerzite vznikla zo vzájomného nepochopenia sa, pretože každá zo strán vychádzala z inej definície rodiny.

- reklama -

Taktiež treba uznať , že  sociálne vedy nie sú prírodné vedy a do pohľadu na niektoré javy sa v nich celkom prirodzene premieta aj hodnotové pozadie akademikov.

Ku všetkej úcte potom  čo mi napadlo bolo  , či  študentky nevedia ako prichádzajú  deti na svet, že všetci ľudia majú mamu a otca . Takýto vzťah dáva podľa môjho názoru najlepšie hodnoty a vzory.

Veľmi ma zaujalo stanovisko gynekológa pána profesora Pavla Žúbora, ktorý mi napísal zaujímavé stanovisko: „ Každopádne toto je sociálny princíp.Genetiku, predispozície a prírodu to ale nezaujíma.

V každej živočíšnej  ríši  je 4-5% populácie kde dochádza k homofóbnym  vzťahom. Vždy to bolo a bude. Problém nie je v tom že ľudia sú homofóbny. Ale v tom, že to už prerástlo všetky medze. „

Treba vytvoriť  legislatívne  normy pre spolužitie. Potom nebudú vykrikovať  a pochodovať všade a iritovať všetkých. Toľko pán profesor Žúbor.

Mrzí ma , že začínam vnímať oslabenie rodiny, ktorá bola tisícročia základnou bunkou spoločnosti a celých národov spôsobuje stratu istoty hlavne u mladých ľudí.

Bez uznania zdravej autority to asi nejde. Dnešná doba je informačnou džungľou. Vyznať sa v chaose informácií je ťažké.

Deje sa to, lebo nie je dosť dôveryhodných lídrov, médií a kto má peniaze, ten môže všetko.

Jedným z výsledkov je obracanie sa ľudí od vedy a racionality k poverám a hoaxom. Aby ľudia starí i mladí získali v tomto zmätku nejaké istoty, začínajú sa obracať k autoritatívnym režimom. Je to prirodzené ale zlé.

Vzdelanie, otvorená myseľ a schopnosť intenzívne a kriticky myslieť. To sú  podľa môjho názoru piliere našej budúcnosti.

A akademická pôda musí vždy zabezpečovať slobodné prezentovanie vedeckých poznatkov bez ideologického nánosu a tiež bez rizika akéhokoľvek negatívneho postihu.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás