fbpx
NázoryDušan Piršel: Blíži sa koniec vládnutia

Dušan Piršel: Blíži sa koniec vládnutia

-

Dušan Piršel: Blíži sa koniec vládnutia

Parlamentné voľby sa blížia . Mám však obavu, že ľudia budú voliť menšie zlo a so zaťatými zubami hodia lístok i niekomu koho až tak  nemusia len aby druhá strana nezískala moc.

Radiť voliť je zlý prístup. Každý rozumný vie   čo je demokracia, čo je nacionalizmus a čo populizmus i klamstvo.

Len niektorí ľudia sú kôpka emócii, religiozity, intelektu, osobnostných čŕt. Vo  voľbách zohrajú asi najväčšiu úlohu voliči.

Volič potrebuje vidieť a cítiť naplnené sľuby, ktorým uveril.

Politici lákajú voličov a sľubujú, dávajú svoj program, ktorým získavajú hlasy a priazeň.

Na konci volebného obdobia má prísť zúčtovanie.

Treba mať na pamäti, ktorí politici obetovali svoj program a svoje sľuby v prospech svojho ega, hnevu a neprofesionálneho správania .

Namiesto presadzovania svojho sľúbeného programu mnohí išli cestou konfliktov, sebectva a urážok.

Útočili na všetko okolo seba. A vytvorili chaos.

Politici bez vízie alebo so zlou víziou sú pre krajinu utrpením. Nehovoriac o tých, čo do politiky išli s inou motiváciou ako posunúť krajinu dopredu.

Iba pohľad do minulosti a na naše hodnoty nám môže pomôcť efektívne si vytýčiť cestu do budúcna .

Dúfam, že sa blíži koniec  vládnutia takýchto   politikov a preto  treba zúčtovať koľko sľubov z programu,  ponúkli,  naplnili a koľko nie.

To je veľmi jednoduchá matematika aj pre bežného voliča. Verím, že po voľbách neprídu diletanti,  zlodeji a  populisti.

Krajina veľa expertov nemá a do istej miery vyčerpala svoje vnútorné zdroje, ekonomické, sociálne a intelektuálne. Slovensko ešte nikdy nebolo v takom beznádejnom položení.

Bohužiaľ vnímam to tak, že voľby sú  atakom na  ľudský rozum.

V žiadnom prípade by však nemali prevážiť  úsmevy  na  tvári,  ani  sebavedomé   sľuby a   plané  nádeje. Treba myslieť na naše  deti, na budúcnosť.

Myslenie na budúcnosť môže zmeniť život nás všetkých . Bolo by žiadúce pre politickú elitu odložiť populizmus, nekŕmiť si ego a obetovať sa na 4 roky pre Slovensko .

Dušan Piršel

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Všetko to, čoho sa autor obáva, je veľmi pravdepodobné. Dlhoročná jednostranná propaganda alebo aj niektoré osobné skúsenosti takmer vymazali možnosť vytvoriť koncepčne odlišnú vládu. Ale oveľa viac sa obávam toho, že že súčasná vláda voľby nepripustí, prípadne ich nepripustí s účasťou všetkých opozičných strán. Zavlečenie do vojnového konfliktu môže byť ďalším zúfalým pokusom tejto vlády o udržanie moci za každú cenu. Neschopnosť spoločnosti brániť sa účinne rozhodnutiam vlády je veľmi varovná

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás