fbpx
- Reklama -
NázoryDozvedeli sme sa, že Čaputová patrí k najtalentovanejším právničkám....

Dozvedeli sme sa, že Čaputová patrí k najtalentovanejším právničkám. Jej talent je taký nekonečný, že o referende nevedela rozhodnúť sama

-

Dozvedeli sme sa, že Čaputová patrí k najtalentovanejším právničkám. Jej talent je taký nekonečný, že o referende nevedela rozhodnúť sama

Prevziať si medzinárodné ocenenie Justitia Awards v kategórii výnimočná ženská právnická osobnosť pre rok 2021 je pre mňa veľkou cťou.

- reklama -

Túto cenu preto beriem hlavne ako záväzok obraňovať spravodlivosť a právny štát a zároveň naďalej podporovať a inšpirovať iné ženy a dievčatá, ktoré sa rozhodli pre právnickú profesiu.

Ocenenie udeľuje organizácia Women in Law Initiative, ktorá je pod patronátom UNESCO a spája ženy v právnických profesiách po celom svete. Zaoberá sa stále aktuálnou témou zlepšenia pozície žien nielen v oblasti justície, ale aj podporovaním ženského líderstva.

Foto: FB Zuzany Čaputovej
Foto: FB Zuzany Čaputovej

Bratislava 3. februára (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová si vo štvrtok v Prezidentskom paláci prevzala ocenenie Justitia Awards, ktoré jej vlani udelila organizácia Women in Law Initiative so sídlom vo Viedni. Odovzdali jej ho najvyšší predstavitelia organizácie Alix Frank-Thomasserová a Franz J. Heidinger. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

Ako pripomenul hovorca, prezidentku nominovali v kategórii medzinárodné líderky venovanej najtalentovanejším a najvplyvnejším právničkám, ktoré zásadným spôsobom menia spoločnosť vďaka svojej erudícii a inovatívnosti. Ide o ocenenie pre výnimočnú ženskú právnickú osobnosť roka.

Minuloročná slávnostná ceremónia sa pre pandémiu uskutočnila iba virtuálne. Prezidentka vtedy v ďakovnom video príhovore uviedla, že ocenenie je pre ňu viac záväzkom než odmenou. „Je to záväzok pokračovať v chránení toho, čo je správne, obraňovať spravodlivosť a právny štát. Toto ocenenie je zároveň záväzkom naďalej podporovať a inšpirovať iné ženy a dievčatá, ktoré sa rozhodli pre právnickú profesiu,“ vyhlásila.

Poslaním organizácie Women in Law Initiative je spájať predovšetkým ženy pracujúce v rôznych právnických profesiách po celom svete. Je platformou pre diskusiu a výmenu informácií a skúseností v najrôznejších ekonomických a spoločenských oblastiach, kde sa uplatňuje právo. Presadzuje zlepšenie pozície žien v právnických profesiách a podporuje ženské líderstvo v tejto oblasti. Spája ženy – právničky nielen z právnej praxe, ale aj z oblasti právnej teórie a akademických inštitúcií.

Organizácia je členom Európskej asociácie právničiek. Vznikla v roku 2018 ako trvalé pokračovanie medzinárodnej konferencie Women in Law Conference, ktorá sa prvýkrát konala v roku 2019. Iniciatíva si získala hneď od začiatku širokú podporu a patronát UNESCO.

Zdroj: TASR, FB

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

6 COMMENTS

  1. Prevziať si medzinárodné ocenenie nejakého SPOLKU PODOBNÝCH špecifických inštalovaných kváziadvokátov od spolku Justitia Awards v kategórii výnimočná ženská právnická osobnosť pre rok 2021 je pre ňu logicky ozaj veľkou cťou…………. pretože zatiaľ sa ešte nenašiel žiaden KANÁL, či aspoň serózna stoka , ktorý by ju ako právnika doposiaľ uznával, …. a napr aj rozhľadený a renomovaný spisovateľ Jozef Banáš jej udelil pečať diletantizmu a oportunizmu…………. tak nech má aspoň trocha sebapohadenia svojho EGA!

  2. To si už fakt celá tá anglosaská krachujúca debilná civilizácia myslí že US lováci sú padnutí na hlavu ?

  3. Čína vraj vyhlásila mesiac smútku, že táto naša jaternicová galaktická hviezda ignoruje ich hry. Všetci plačú a búchajú si hlavu o čínsky múr

  4. A aký významný spor vyhrala pre SR a čo významné spravila pre slovákov? Asi iba, že veľký výkon sa zrodil v pivnici SIS. Ešte aká cena vzíde z USA? Toto už nemôže vnímať normálny človek a normálne. Lebo ak Amerike lížeš päty, tak môžeš dosiahnúť všetko.

  5. Ona je taká právnička,ako ja šofér autobusu s VP. B – skupiny 🤭🤭🤭
    Matrac z Pezinka 🤔🤔🤔

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás