DomáceDôveryhodné ako celý Heger: Po ďalšom vládnom odpadlíkovi Lengvarskom...

Dôveryhodné ako celý Heger: Po ďalšom vládnom odpadlíkovi Lengvarskom ide preverovať podpísané dokumenty

-

spot_img

Dôveryhodné ako celý Heger: Po ďalšom vládnom odpadlíkovi Lengvarskom ide preverovať podpísané dokumenty

ZDRAVOTNÍCTVO: Heger si dá preveriť všetky dokumenty, ktoré za posledný týždeň podpísal Lengvarský

BRATISLAVA 3. marca (SITA) – Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO), ktorého v piatok prezidentka SR Zuzana Čaputová poverila dočasným vedením rezortu zdravotníctva, si dá preveriť všetky dokumenty podpísané za posledný týždeň bývalým dočasne povereným ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským. Heger to uviedol na brífingu po tom, ako prišiel na ministerstvo zdravotníctva. „Včera bol zverejnený zoznam úspešných žiadateľov o investície na výstavbu a rekonštrukciu nemocníc, udialo sa tak v posledných hodinách odchodu ministra, čo považujem za vysoko neštandardné,“ povedal. Ide podľa neho o investície v sume 212 miliónov eur.

„Táto informácia išla rovno z kancelárie ministra a obišla tak štandardné procesy, komunikačné oddelenie. Práve preto som si vyžiadal zoznam všetkých dokumentov, ktoré minister podpísal v posledných dňoch. Dám ich preveriť a následne budem informovať verejnosť,“ povedal Heger. Chce si byť istý, že všetko sa uskutočnilo transparentne. „Ak nie, tak, samozrejme, budeme musieť vyvodiť dôsledky,“ dodal Heger.

„Lengvarský to dal na chrapúňa,“ reagoval na sociálnej sieti predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič s tým, že bývalému ministrovi zdravotníctva napriek tomu, že vedel, že musí skončiť, nebránilo mu to v deň odvolania dohodiť dvom finančným skupinám po 90 a 40 miliónov eur na rekonštrukciu ich nemocníc. Pre všetky ostatné nemocnice na Slovensku zostalo podľa Matoviča spolu 82 mil. eur. „A ešte predtým “záhadne” zakazoval štátnym nemocniciam, aby o prostriedky z plánu obnovy ani nežiadali,“ dodal predseda hnutia a doplnil, že verí tomu, že premiér Heger všetky Lengvarského svinstvá bezodkladne zruší.

Ministerstvo zdravotníctva vo štvrtok informovalo o tom, že finančné prostriedky z plánu obnovy určené na financovanie veľkých investičných projektov získa osem nemocníc na Slovensku. Nemocnice v Poprade a Leviciach dostanú po 42 miliónov eur, nemocnica s poliklinikou v Spišskej Novej vsi takmer 40 miliónov eur a nemocnica vo Zvolene takmer 26 miliónov eur. Nasleduje fakultná nemocnica v Skalici, ktorá získa takmer 23 miliónov eur a nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, ktorá má dostať cez 15 miliónov eur. Najmenšie sumy obdržia nemocnica s poliklinikou v Bardejove, a to takmer 10 miliónov eur a kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci 7 miliónov eur.

Medzi ôsmimi neúspešnými žiadateľmi sa nachádza nemocnica v Pezinku, fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch, nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici, nemocnica v Humennom, nemocnica s poliklinikou v Michalovciach, Svet zdravia so sídlom v Bratislave, rehabilitačná nemocnica v Hlohovci a dolnooravská nemocnica s poliklinikou v Dolnom Kubíne.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás