fbpx
- Reklama -
EkonomikaDodávky plynu do Nemecka cez plynovod Nord Stream 1...

Dodávky plynu do Nemecka cez plynovod Nord Stream 1 boli obnovené

-

Dodávky plynu do Nemecka cez plynovod Nord Stream 1 boli obnovené

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Berlín 21. júla (TASR) – Dodávky plynu z Ruska do Nemecka cez plynovod Nord Stream 1 boli po desiatich dňoch údržbových prác obnovené, potvrdila vo štvrtok spoločnosť Nord Stream AG. TASR správu prevzala z agentúr AFP a DPA.

- reklama -

Plynovod Nord Stream 1 do Nemecka bol uzavretý od 11. júla z dôvodu každoročnej údržby.

Uprostred rastúceho napätia v súvislosti s vojnou na Ukrajine sa nemeckí predstavitelia obávali, že plynovod – hlavný zdroj zemného plynu z Ruska, ktorým prúdi približne tretinu dodávok plynu pre

Nemecko – Moskva možno vôbec znova neotvorí.

Spoločnosť Nord Stream AG prostredníctvom svojho hovorcu uviedla, že plyn opäť začal prúdiť vo štvrtok v ranných hodinách, ale zrýchlenie jeho toku bude určitý čas trvať.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás