NázoryDobré ráno Peter Pellegrini. Prišiel s témou, ktorá je...

Dobré ráno Peter Pellegrini. Prišiel s témou, ktorá je už dávno na opozičnom stole, pochválil sa dňom, kedy sa stal premiérom a potom sa začali diať veci

-

spot_img

Dobré ráno Peter Pellegrini. Prišiel s témou, ktorá je už dávno na opozičnom stole, pochválil sa dňom, kedy sa stal premiérom a potom sa začali diať veci

Hlas-SD: Vyzývame E. Hegera, aby sa začal zaoberať situáciou s cenami potravín

        Bratislava 22. marca (TASR) – Dočasne poverený premiér Eduard Heger by sa mal začal zaoberať situáciou s cenami potravín v štáte. Vyzvala ho na to v stredu na tlačovej konferencii mimoparlamentná opozičná strana Hlas-SD.


        „Chcem vyzvať predsedu vlády Eduarda Hegera, aby sa vrátil zo svojho zahraničného myslenia naspäť domov a aby začal okamžite riešiť akútnu situáciu,“ spresnil predseda strany Peter Pellegrini.


        Vláda by mala podľa neho v skrátenom legislatívnom konaní pripraviť súbor opatrení, ktoré by pomohli zmierniť alebo zastaviť prudký rast cien potravín. „Chceme požiadať vládu, aby pripravila návrh zákona, ktorým by sa na dočasné obdobie stanovil zoznam 400 až 500 druhov tovarov, na ktoré sa zavedie obmedzenie obchodnej prirážky pre konečného predajcu potravín,“ podčiarkol.


        Opozičná strana žiada zároveň zriadiť tzv. cenovú políciu, teda vyčleniť ľudí zo štátnej správy, ktorí by mali právo chodiť do predajní a odhaľovať porušovanie stanovenej obchodnej prirážky. „Ak vláda takto neurobí, tak takúto legislatívu pripravíme my,“ dodal Pellegrini.

Peter Pellegrini si včera aj zaspomínal na deň, keď sa pred 5 rokmi stal premiérom a to zrejme nemal robiť.


Zdroj: FB Hlas – SD

Odozvy sa mu museli tažko čítať (zdroj: FB Hlas-SD, FB Peter Pellegrini)


TASR/VV

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás