fbpx
NázoryDnes si pripomíname smutné prvé výročie úmrtia generála Lučanského,...

Dnes si pripomíname smutné prvé výročie úmrtia generála Lučanského, viacerí politici si na neho spomenuli

-

Dnes si pripomíname smutné prvé výročie úmrtia generála Lučanského, viacerí politici si na neho spomenuli

Pred rokom za zvláštnych a hmlistých okolností tragicky zahynul bývalý policajný prezident generál Milan Lučanský. Takáto udalosť nemohla ostať bez povšimnutia, smutné je, že od kompetentných sme sa nedočkali žiadnej relevantnej odpovede, tobôž nie vyvodenia zodpovednosti.

Rod od tejto tragickej udalosti si na generála Lučanského spomenuli viacerí politici:

Exministerka vnútra Denisa Saková na sociálnej sieti uviedla následovné:

SPOMIENKA NA ČLOVEKA, KTORÝ ZASVÄTIL SVOJ ŽIVOT BOJU PROTI NAJVÄČŠÍM MAFIÁNOM NA SLOVENSKU.

Niektoré odchody nami otrasú tak hlboko, že v tých prípadoch ani lekár čas veľa nezmôže. Stáva sa to najmä vtedy, ak odíde človek, ktorý nám bol blízky, ktorého sme si vážili, mali ho úprimne radi a nestihli sme sa s ním rozlúčiť a poďakovať mu za všetko, čo urobil. Vo štvrtok uplynie rok od momentu, kedy som sa dozvedela najsmutnejšiu správu vo svojom profesionálnom živote – o tragickej smrti generála Milana Lučanského. Poznala som ho dlhé roky ako výnimočného policajta a človeka. Keď bolo nutné upokojiť rozbúrenú situáciu v krajine som ako ministerka vnútra neváhala a v júni 2018 som ho vymenovala za policajného prezidenta. Viedli ma k tomu výsledky jeho práce, keď sa podieľal na rozložení najbrutálnejších zločineckých skupín na Slovensku. Zaslúžil sa svojím osobným pričinením aj o spravodlivé potrestanie najväčšieho bosa mafie po roku 1989 Mikuláša Černáka. Po jeho vymenovaní a pod jeho vedením začala polícia vyšetrovania, vďaka ktorým je dnes za mrežami Marián Kočner a rozrobila množstvo ďalších prípadov. Všetko sa udialo bez vykopávania dverí, či podozrení o účelových výpovediach na objednávku zo strany kajúcnikov. A vždy robil svoju prácu absolútne profesionálne, bez veľkého divadla pre média a snahy zviditeľniť sa, či politicky vyťažiť z káuz. Pracovitosť, profesionalita, skromnosť. Tak som poznala generála Milana Lučanského. Poďakovaním mu bolo zatknutie a prenasledovanie s tragickým koncom, ktorý si tento človek absolútne nezaslúžil za to, čo v živote dokázal.

Zajtra si uctím Tvoju pamiatku pán generál. Som presvedčená, že rovnako si ju uctí aj celé Slovensko.

Exminister financií Ladislav Kamenický si generála Lučanského pripomenul tiež:

GENERÁL MILAN LUČANSKÝ????

Presne pred rokom nami otriasla správa o smrti Milana Lučanského.

Človek, ktorý bol symbolom boja proti organizovanému zločinu, človek, ktorý mal prirodzený rešpekt a zároveň vyžaroval ľudskosť, muž v najlepších rokoch už rok nie je medzi nami ???? a veľa otázok ostalo nezodpovedaných!

R. I. P. MILAN LUČANSKÝ!

Podpredseda strany HLAS – SD Matúš Šutaj Eštok uviedol:

SPOMÍNAME NA OZAJSTNÉHO BOJOVNÍKA PROTI MAFII

Odpočivajte v pokoji pán generál Lučanský ????

Europoslanec a právny zástupca rodiny Lučanských Miroslav Radačovský:

GENERÁL LUČANSKÝ

Smrť prezidenta Policajného zboru SR nie je bežná udalosť ani z hľadiska vnútroštátneho ani z hľadiska medzinárodného. Je určitou traumou polarizujúcou spoločnosť. Mal by mať preto každý rozumne uvažujúci človek záujem na tom, aby sa objektívne a zákonným spôsobom vyšetrila a urobil korektný záver.

Mala by mať na tom záujem vláda, opozícia, polícia, Zbor väzenskej a justičnej stráže, jednoducho všetci rozumne a demokraticky zmýšľajúci.

Je preto pre mňa nepochopiteľné, že niektoré subjekty spochybňujú vyšetrovanie, ba vyšetrovanie sa im akosi nepáči. Najväčším nepochopením je pre mňa však aj to, že sa niekomu nepáči, že vo veci koná aj splnomocnený zástupca poškodených.

Toto už hraničí so snahou nedemokratického myslenia, v rozpore s uznávanými právnymi princípmi celého civilizovaného sveta. Niekto by bol asi najradšej, aby sa z vyšetrovania, súdnych a iných konaní vylúčili právni zástupcovia, advokáti, zástupcovia poškodených. Verím však, že takto uvažujú len úbohí jedinci. Ale aj takíto medzi nami žijú a ich vyjadrenia a názory sú príkladom toho, ako si demokraciu a právny štát po svojom predstavujú.

JUDr. Miroslav Radačovský, splnomocnený zástupca poškodených

Poslanec NR SR Tomáš Taraba napísal na sociálnej sieti:

Zajtra si pripomíname nielen smrť politického väzňa generála Milana Lučanského, ale aj ohavné vyšetrovacie praktiky, ktoré sú posiate od nástupu tejto vlády samými „samovraždami“ a úmrtiami.

Mimochodom je až dojemné, aké ticho vládne okolo ďalšej vraždy, ktorá sa udiala 24.12. voči družke, ktorá ešte pred pár dňami držala takýto transparent:

Postoj Ľuboša Blahu sme už uviedli skôr:

Zdroj: Facebook

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás