NázoryDiagnóza jasná: Šimečka sa rozpísal o holokauste a skončil...

Diagnóza jasná: Šimečka sa rozpísal o holokauste a skončil ako inak u Roberta Fica

-

Diagnóza jasná: Šimečka sa rozpísal o holokauste a skončil ako inak u Roberta Fica

BRATISLAVA 9. septembra (SITA) – Progresívne Slovensko si dnes pripomenulo Deň obetí holokaustu a rasového násilia. Predseda hnutia Michal Šimečka pri tejto príležitosti vyzýva ľudí, aby si všímali, kto dnes vzýva agresora a diktátorský režim, burcuje ľudí na námestiach a šíri nenávisť. „Všímajme si burcovanie davov na námestiach vyhláseniami plnými nenávisti a strachu. Dávajme pozor, kto šíri klamstvá a obviňuje obete, kto ospravedlňuje agresora a obdivuje autoritárskeho lídra. Toto dnes otvorene ponúka Robert Fico a extrémisti – vzývanie diktátorského režimu v snahe presvedčiť ľudí, že cesta neslobody a útlaku iných je cesta pre Slovensko,” skonštatoval Šimečka. Podčiarkol, že podpora Ruskej federácie – krajiny, ktorá nás otvorene označuje za nepriateľa, nám neprinesie nič dobré a neznamená ani bezpečnosť, ani lepší život. Práve naopak. „Znamená medzinárodnú izoláciu a neschopnosť presadiť svoje záujmy v zahraničí,“ zdôraznil Šimečka.

Pred 82 rokmi, 9. septembra 1941, začal vo vojnovej Slovenskej republike platiť tzv. Židovský kódex. Nariadenie vtedajšieho ľudáckeho režimu bolo jedným z najkrutejších protižidovských zákonov v Európe. Židovský kódex zbavil slovenských Židov nielen základných ľudských, občianskych a hospodárskych práv, ale tiež ich dôstojnosti. O niekoľko mesiacov neskôr, v marci 1942, sa začali deportácie ľudí do koncentračných táborov, kde zahynulo približne 70-tisíc Židov z územia vtedajšieho Slovenského štátu. „Akokoľvek sa niektorí politici snažia históriu prekrútiť, bol to prezident Jozef Tiso a vtedajšia vláda, kto fašizmus v Slovenskom štáte zaviedol a podporoval,“ dodal Šimečka a prízvukoval, že je našou povinnosťou dbať na to, aby sa niečo tak desivé, ako bol holokaust, už nikdy neopakovalo.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

18 Komentáre

 1. Veď Šimečka je chorý človek. Treba si prečítať históriu rodiny Šimečkovcov od pána Mariana Tkáča v mesačníku Extra Plus a budete v obraze, kto tu tára niečo o holokauste. Tento chudák Šimečka by sa mal zastaviť vo svojich extrémistických prejavoch a radšej sa dať vyšetriť. No a zasa útočiť na Fica tak, ako vždy a pri každej príležitosti je predsa choré a otrepané.

  • Vy ste tiež dobre chorá pani, pozrite sa na pána Blahu a povedzte mi že nemá gestikuláciu ako diktátor.

   • Predvolebná kampaň a voebne programy žiadne,len osočovanie ,to sú naše politické strany,urobiť niečo pre občana,ľudí to im nevonia načo máme taký parlament?ktorý všetky normálne veci zametie pod koberec,lebo je to podľa nich predvolebná kampaň,-defenestracia-a voliť nových normálnych ľudí nie tychto našich skorumpovanych a nevrazivych vyzieracov nasych daní.

   • Ty chorý blbeček Simecka je z štbackej a komunistickej rodiny, ktorí zničili životy tisícom Čechov aj nedávno zosnulému spisovateľovi, ktory sa kvôli nemu a Havlovi viac nevrátil z emigrácie v Paríži do Čiech.

   • Ty chorý blbeček Simecka je z štbackej a komunistickej rodiny, ktorí zničili životy tisícom Čechov aj nedávno zosnulému spisovateľovi, ktory sa kvôli nemu a Havlovi viac nevrátil z emigrácie v Paríži do Čiech. tbackej a komunistickej rodiny, ktorí zničili životy tisícom Čechov aj nedávno zosnulému spisovateľovi, ktory sa kvôli nemu a Havlovi viac nevrátil z emigrácie v Paríži do Čiech.

  • Pani Veronika,Vy o holocauste asi neviete nič. Podľa Vás koncentračné tábory boli 5☆ hotely all inclusive. Ak by moji predchodcovia žili, vedeli by Vám porozprávať o tom.

 2. On o tom vie všetko lebo zožral všetku múdrosť sveta a vie čo je pre nás dobre škoda že tu ide len o jeho politcku kariéru ktorá sa skončí skôr ako začala dovidenia pan sviečka

 3. Áno, šírila sa nenávisť k Židom. No a teraz Šimečka šíri nenávisť k Ficovi, „extrémistom“, Rusom…
  Áno dnes jen našou povinnosťou dbať na to, aby sa niečo tak desivé, ako bol holokaust, už nikdy neopakovalo. Pozor na šimečkovcov!!!

 4. Niak pribudlo v jeho chorej hlave ďalších 10tisic, to budú asi ti čo udal jeho dedo, ktorý na Slovensko dovliekol zločinecký komunistický režim, a Česi sa nemajú čo vmešovať do záležitostí SR.

  • Kazdy ma pravo na svoj nazor vy o tom nerozhodujete!!!! Neviete nic ine len burcovat!!! Cesi su omnoho mudrejsi inteligent nejsi. Mimochodom mate vobec ukoncene zakladne vzdelanie??? Alebo radsej chodte do ruska hlupak!

 5. Kazdy ma pravo na svoj nazor vy o tom nerozhodujete!!!! Neviete nic ine len burcovat!!! Cesi su omnoho mudrejsi inteligent nejsi. Mimochodom mate vobec ukoncene zakladne vzdelanie??? Alebo radsej chodte do ruska hlupak!

 6. Je reálne 2 týždne do volieb a p.Roman Michelko rieši diagnózu Šimečku miesto diagnózy SNS precedu kpt.Danka…
  ,,Tik,tak,tik,tak, je najvyšší čas pane učiteli!
  za minutu zvoní….“(citat Hujera)
  Nezdá sa vám Roman že by bolo načim už konečne propagovať aj vlastnú stranu??…

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás