fbpx
NázoryDevana: Slovenská vláda, prezidentka a vládni poslanci ohrozujú bezpečnosť nielen...

Devana: Slovenská vláda, prezidentka a vládni poslanci ohrozujú bezpečnosť nielen vlastného štátu, ale celej Európy

-

Devana: Slovenská vláda, prezidentka a vládni poslanci ohrozujú bezpečnosť nielen vlastného štátu, ale celej Európy

Dnešným schválením Zmluvy o obrannej spolupráci, ohrozili vládni poslanci spolu s vládou a prezidentkou krehký mier a bezpečnosť nielen vlastného štátu, ale dokonca celej Európy.

Hanebné odmietnutie vystúpenia generálneho prokurátora Maroša Žilinku na včerajšom zasadnutí parlamentu, bolo už len špičkou ľadovca vlastizradného konania vlády a vládnych poslancov. O trápnom vystúpení poslancov Bittó-Cigánikovej a Žiaka, ktoré vytvorilo z pôdy parlamentu politickú stoku, snáď ani netreba písať.

Politické udalosti posledných dní však dokazujú, že okrem USA , predstaviteľov slovenskej vlády, politikov a štátov, ktoré sa správajú ako vazali USA, si nikto neželá vojnu s Ruskom.

Rokovania francúzskeho prezidentka Macrona s ruským prezidentom Putinom ukázali, že európske štáty si neprajú vojnu s Ruskom, ale naopak  si prajú spoluprácu, ktorá by viedla k mieru a stabilite celého kontinentu.

Cit: „Rusko je európska krajina. Je nutné spolupracovať s Ruskom na budovaní budúcnosti v Európe,“ povedal Macron. Zároveň zdôraznil, že dialóg s Ruskom je nevyhnutný aj pri riešení ďalších vážnych celosvetových problémov. Takisto poznamenal, že Paríž má záujem o dobré dvojstranné vzťahy s Ruskom.

 „Prezident Putin ma uistil, že je ochotný na návrhoch spolupracovať,“ povedal Macron a dodal: „Európania nebudú mať bezpečie, ak ho nebude mať Rusko.“

Napriek vojnovému štvaniu, ktoré prebieha aj v mnohých našich médiách prezident Putin odmietol, že vojnové napätie vyvoláva Rusko.

Cit: „Tvrdiť, že Rusko koná agresívne, je nelogické. Nie sme to my, kto sa presúva smerom k hraniciam NATO,“ povedal a myslel tým rozmiestňovanie vojakov NATO vo východnej Európe.

Dokonca aj šéf diplomacie EÚ, Josep Borrell, ktorého vlaňajšia návšteva v Moskve zdiskreditovala EÚ

priznal „určité zmiernenie napätia“ v kríze medzi Západom a Moskvou, ktorá sa týka Ukrajiny.

Samotný ukrajinský prezident Zelenskyj vyhlásil cit: Západ vyvoláva dojem, že čoskoro vypukne vojna na Ukrajine, nie je to tak.

Napriek mnohým silným slovám o tom, že Rusko je agresor, politickí predstavitelia celej Európy vedia, aké fatálne následky by mal vojenský koflikt s Ruskom nielen pre Európu, ale aj pre celý svet.

A tu je namieste otázka, kto si v skutočnosti praje vojnový konflikt na Ukrajine a v celej Európe?

Odpoveďou je dnešné schválenie Zmluvy o obrannej spolupráci  medzi SR a USA, vládnymi poslancami.

Týmto aktom nielenže poskytli, ale  v skutočnosti darovali  územie nášho štátu a vzdušný priestor na vojenské účely inému štátu.   Ohrozili tak bezpečnosť  občanov nielen  nášho štátu, ale aj  občanov celej Európy.

Devana

 Slnovratovo 9. februára 2022

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

 1. Tak nám dnes zarezali štát a zriadili US protektorát. Smetisková si obuje tretry a beží na kopec rýchlo podpísať.

  • Dovolím si nesúhlasiť,štát zarezali voliči súčasnej koalície a prezidentky a všetci,ktorí voliť neboli. Politiku som nikdy špeciálne nesledoval,ale na každých voľbách som sa zúčastnil,lebo som to považoval za povinnosť a snažil som sa vybrať kandidáta po odbornej a sociálnej stránke.Mojou poslednou voľbou bol p.Roman Michelko(str.Vlasť),lebo ma dokázal presvedčiť,že je kompetentný byť poslancom NRSR,žiaľ nevyšlo to.
   Prekvapilo ma,keď voľby prezidenta vyhrala mne neznáma aktivistka Zuzana,voľby do parlamentu podivín Igor so svojou družinou,predsedom parlamentu sa stal megasamec Boris aj s celou širokou rodinou,že špeciálny prokurátor Daniel nerobil prokurátora ani sekundu…Staré ošúchané – keby mohli voľby niečo zmeniť,tak by ich zrušili,sa naplnilo.
   Včera som videl parlamentnú rozpravu a bolo mi na zvracanie-to čo predviedli nami platení poslanci(komplet koalícia aj časť opozície) bolo desivé a nehodné parlamentu civilizovaného štátu a na záver tejto frašky si koaliční poslanci zatlieskali-to nevymyslíš,to je sučasná NRSR.Nevedia sa správať slušne k sebe,ako sa potom môžu správať slušne k nám?V každom zamestnaní treba niečo vedieť,ale poslanec nie,ten musí len stláčať hlasovacie zariadenie podľa smeru prsta šéfa a za to dostane maličkú skromnú odmenu(cca 5000E?).Nestačilo by teda platiť iba týchto šéfov,resp.predsedov strán?Tí tajtrlíci okolo sú bezmenní a zbytoční(napr.p.Zajíček z OĽANO-v mojej rodnej obci si kúpil dom,no ja som netušil,že sa dostal do parlamentu a rozhoduje o mojom živote).
   Prezidentka,to je kapitola sama o sebe, je väčšinou v ilegalite,niekedy niečo dlho citlivo vníma,ale ak treba,tak dokáže byť rýchlejšia ako smrť(ratifikácia dohody s USA,reakcia na Tarabu a Blahu)-asi čakala v pracovni Kollára :).
   A nikto nič-kde je naša národná intiligencia(mimo p.Chmelára a jeho aktivít)-kde sú zástupcovia vysokých škôl,univerzít,SAV?Kde sú odborári,cirkev,lekári,právnici,umelci,študenti,veď títo majú byť svedomím národa.Je mi smutno,že sme sa dopracovali až do tohto stavu,ale verím,že ešte nie je nič stratené.

 2. Ale je . Umelecké holywoódske „celé v riti“ sú teraz kde ? Rímsko-katolícka cirkev zlyhala a stal sa z nej pedofílny spolok, ktorý po prevrate naháňa len majetky. Je smutné, že tento národ nemá elity. Len hŕstku nenažrancov a darmožráčov v politických funkciách, ktorí národ predajú za „misu šošovice“. Štúrovci sa v hrobe obracajú. Tento národ, ak prežije Americkú okupáciu si asi nezaslúži vlastný štát. Toľko zradcov na počet obyvateľov nemá žiadny národ na zemeguli.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás