fbpx
NázoryDevana: Ohlušujúce ticho z prezidentského paláca neveští nič dobré…

Devana: Ohlušujúce ticho z prezidentského paláca neveští nič dobré…

-

Devana: Ohlušujúce ticho z prezidentského paláca neveští nič dobré…

Áno, ohlušujúce ticho z prezidentského paláca ohľadom tzv. „obrannej zmluvy medzi SR a USA“, neveští nič dobré. A to z viacerých dôvodov.

Jedným z tých najvážnejších dôvodov je, že prezidentka Čaputová vo všetkých závažných situáciách konala v neprospech Slovenskej republiky a jej občanov. Schválenie celoplošného testovania, zmarenie referenda, či otvorená podpora vakcinačného apartheidu je len časť jej „protislovenskej“ činnosti.

Iným z dôvodov je jej priame obvinenie bývalým premiérom Matovičom z toho, že „chodila počas vládnej krízy kuť pikle s veľvyslankyňou USA“.

V sobotu ráno som si úplnou náhodou pozrela v RTVS zaujímavý dokumentárny film s názvom „Camp century – skryté mesto pod ľadom“, v ktorom sa hovorí o americkej vojenskej základni v Grónsku, ktorú povolila vystavať dánska vláda v päťdesiatych rokoch minulého stočia, počas pretekov zbrojenia v Studenej vojne, ktorá vtedy naberala na intenzite.

O tom, čo zanechala americká armáda na území Grónska, keď kvôli neúspechu projektu podzemnú jadrovú základňu opustila, sa mlčí, tak ako sa mlčí aj o ekologických dopadoch, ktoré hrozia nielen Grónsku. Áno, americká  armáda zanechala pod ľadom okolo 10 tisíc ton rádioaktívneho odpadu, toxické polyvinylchloridy a tony nafty. Aké dopady to môže mať na celú oblasť, vedci ešte len odhadujú.

V jednom zo svojich článkov s názvom„O čom ekoaktivisti mlčia – zbrojenie a vojny“ som  sa tejto téme venovala.

O skutočnosti, že prijatím takejto zmluvy hrozí Slovensku strata suverenity  sa v spoločnosti už hovorí,  ale malo by sa začať hovoriť  aj o tom, aké budú  ekologické dopady na krajinu.

Je veľmi smutné, že pani prezidentka, ktorú médiá zviditeľnili a preslávili práve jej enviromentálnym cítením a presúvaním skládok s odpadom,  mlčí. A  mlčí práve vtedy, keď by mlčať nemala. Preto občanov zaujíma dôvod tohto ohlušujúceho ticha z prezidentského paláca. Ticha,  ktorého následkom môže byť nielen strata suverenity štátu a úplne vazalstvo a podriadenie sa inému štátu, ale aj obrovské  ekologické problémy.  O priamom vojenskom ohrození, ak sa zo Slovenska stane jedna veľká vojenská základňa  snáď ani nemusím písať.

Osobne si však myslím, že  jednou z  príčin ohlušujúceho  ticha v prezidentskom paláci, môžu byť aj  udalosti, ktoré sa udiali v Kazachstane a preto to ticho, neveští nič dobré…

Článok bol pôvodne zverejnený na belobog.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás