fbpx
DomáceDenisa Saková: CHRÁNI ŠPECIÁLNA PROKURATÚRA "UNIVERZÁLNEHO KAJÚCNIKA” PETROVA?

Denisa Saková: CHRÁNI ŠPECIÁLNA PROKURATÚRA „UNIVERZÁLNEHO KAJÚCNIKA” PETROVA?

-

Denisa Saková: CHRÁNI ŠPECIÁLNA PROKURATÚRA „UNIVERZÁLNEHO KAJÚCNIKA” PETROVA?

Z informácie, že na Ministerstve vnútra SR údajne existovala zločinecká skupina, som zostala šokovaná.

A to najmä z toho dôvodu, že jej súčasťou mal byť známy kajúcnik vo viacerých prípadoch realizovaných pod dozorom ÚŠP Peter Petrov alias Tiger. Práve ten Peter Petrov, ktorý mal byť zadržaný Úradom inšpekčnej služby MV (ďalej len UIS MV SR) a ktorého zadržanie podľa medializovaných informácií mal zmariť osobnou intervenciou prezident PZ na pokyn Ministra vnútra SR. A presne ten istý Peter Petrov, ktorého nepohodlná vyšetrovateľka UIS MV SR pre súčasnú vládu, obvinila z viacerých trestných činov súvisiacich s prípravou krivých výpovedí kajúcnikov.

Vďaka tejto zmarenej akcii je dnes Peter Petrov na úteku a nemôže tieto veci hodnoverne vysvetliť. Na základe toho som presvedčená, že ide o nečistú politickú hru, ktorá má dva ciele. Prvým je znemožniť Petrovi Petrovovi vypovedať pred vyšetrovateľmi UIS MV SR a druhým je vytvoriť tlak na moju osobu a stranu HLAS – sociálna demokracia, aby sme prestali informovať slovenskú verejnosť o zneužívaní kajúcnikov v trestnoprávnych konaniach.

- reklama -

Zdôrazňujem, že nepoznám a nikdy som sa nestretla s nikým, kto bol medializovaný ako obvinený a nepodpisovala som žiadne zmluvy či dokumenty, z ktorých by mali vyplývať finančné plnenia voči týmto firmám. Rovnako som nikdy neprijala žiadne finančné ani nefinančné výhody od týchto ľudí, respektíve firiem.

Exministerka vnútra a súčasná nezaradená poslankyňa parlamentu Denisa Saková je šokovaná z informácií, že na Ministerstve vnútra (MV) SR mala údajne fungovať zločinecká skupina. Dôvodom je podľa jej slov najmä to, že jej súčasťou mal byť kajúcnik Peter P. alias Tiger. Zdôraznila, že nikdy sa nestretla s nikým, kto bol medializovaný ako obvinený.

Saková pripomenula, že Peter P. mal byť zadržaný Úradom inšpekčnej služby (ÚIS) Ministerstva vnútra SR, no zásah mal zastaviť prezident policajného zboru Peter Kovařík. Peter P. bol následne v pátraní, zásahová jednotka Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) ho vo štvrtok (12. 8.) zadržala.

„Na základe toho som presvedčená, že ide o nečistú politickú hru, ktorá má dva ciele. Prvým je znemožniť vypovedať Petrovi P. pred vyšetrovateľmi ÚIS MV SR a druhým vytvoriť tlak na moju osobu a stranu Hlas-SD, aby sme prestali informovať slovenskú verejnosť o zneužívaní kajúcnikov v trestnoprávnych konaniach,“ vyhlásila v stanovisku.

Exministerka zdôraznila, že nepozná a nikdy sa nestretla s nikým, kto bol medializovaný ako obvinený. „Nepodpisovala som žiadne zmluvy či dokumenty, z ktorých by mali vyplývať finančné plnenia voči týmto firmám. Rovnako som nikdy neprijala žiadne finančné ani nefinančné výhody od týchto ľudí, respektíve firiem,“ doplnila.

NAKA po štvrtkovom zásahu obvinila 11 osôb z viacerých trestných činností. Medzi nimi je aj Peter P. za trestný čin všeobecne nebezpečný a trestný čin proti majetku.

Portál Aktuality.sk informoval, že podľa vyšetrovateľov NAKA mala za bývalej vlády fungovať zločinecká skupina, ktorá vyťahovala milióny eur z projektov v rezorte vnútra a na ústredí práce. Obstarávali ich v rokoch 2015 až 2020. „Ide o obdobie, keď ministerstvo vnútra viedli nominanti Smeru-SD Robert Kaliňák a Denisa Saková, úrad práce počas sporného projektu z roku 2015 zasa riadil jeho doterajší šéf Marian Valentovič,“ píše portál s tým, že obstarávanie mala vyhrať firma spriaznená s ľuďmi z najvyššieho stupňa zločineckej skupiny.

Zdroj: FB, Denisa Saková, TASR

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás