ZahraničnéDEMOKRATI SA ZRÚTILI Z BIDENOVHO DEBATNÉHO VYSTÚPENIA: "BIDEN SKONČIL"

DEMOKRATI SA ZRÚTILI Z BIDENOVHO DEBATNÉHO VYSTÚPENIA: „BIDEN SKONČIL“

-

spot_img

DEMOKRATI SA ZRÚTILI Z BIDENOVHO DEBATNÉHO VYSTÚPENIA: „BIDEN SKONČIL“

Jediné, čo by Joe Biden musel urobiť, by bolo zopakovať svoju správu o stave Únie.Namiesto toho koktal. Potkýnal sa o slová. A keďže do novembra zostáva menej ako päť mesiacov, hral priamo proti najhorším obavám demokratov: strachu z toho, že Donald Trump v týchto voľbách prejde.

Poplašné zvony začali demokratom zvoniť vo chvíli, keď Biden začal hovoriť chrapľavým a neistým hlasom. Po niekoľkých minútach debaty sa snažil predstaviť efektívnu obranu svojej ekonomiky a začal opisovať hlavné zdravotnícke iniciatívy, ktoré urobil ústredným bodom svojej kandidatúry na znovuzvolenie, keď povedal, že „konečne sme porazili Medicare“ a uviedol nesprávny údaj, o koľko jeho administratíva znížila cenu inzulínu. Afganistan zahnal„do kúta“ a bez náznaku na výzvy vyzdvihol neúspešné stiahnutie svojej administratívy z tohto štátu. Trump označil stiahnutie amerických vojsk z Afganistanu za najtrápnejší deň v histórii krajiny.

Biden si opakovane mýlil „miliardy“ a „milióny“ a na dlhých úsekoch 90-minútovej debaty zostával v obrannej pozícii a keď aj nerozprával, stál nehybne za „katedrou,“, ústa dokorán otvorené, oči doširoka otvorené a dlho nežmurkal.

„Biden je odsúdený na zánik, poviem to hneď teraz,“ povedal Jay Surdukowski, právnik a demokratický aktivista z New Hampshire, ktorý spolupredsedal prezidentskej kampani bývalého guvernéra Martina O’Malleyho v štáte Maryland v roku 2016.

V textových správach s reportérmi POLITICO demokrati vyjadrili zmätok a obavy, keď sledovali už prvých pár minút prvého stretu prezidentských kandidátov.. Bývalý poradca Bieleho domu a Bidenovej kampane, ktorému bola poskytnutá anonymita, aby o tejto otázke diskutoval, to nazval „hrozným“ a dodal, že sa museli znova a znova pýtať: „Čo práve povedal?“

„Nie je to dobré,“ napísal republikán Jared Huffman (Kalifornia).

Bidenov tím rýchlo obhajoval prezidentov výkon. Najprv povedali, že má nádchu (a že je negatívny na Covid-19). Potom trvali na tom, že Trump si urážkou Bidenovho prezidentského rekordu ubližuje.

Prevláda dojem debaklu prezidenta Bidena, ktorý nie je spôsobilý podporiť svoju prezidentskú kandidatúru, hoci ho na tento duel celý týždeň pripravovalo 16 poradcov, pričom Trump po celý čas kampaňoval.

Zdroje: Contro, Politico

Preklad: Dana Bystrická

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás