fbpx
ZahraničnéDedo Biden doteraz nespal kvôli pobrexitovej dohode medzi Britániou...

Dedo Biden doteraz nespal kvôli pobrexitovej dohode medzi Britániou a EÚ. Od včera si už môže ísť odpočinúť

-

Dedo Biden doteraz nespal kvôli pobrexitovej dohode medzi Britániou a EÚ. Od včera si už môže ísť odpočinúť

USA: Biden a Varadkar vyjadrili podporu pobrexitovej dohode medzi Britániou a EÚ

Washington 17. marca (TASR) – Americký prezident Joe Biden a írsky premiér Leo Varadkar vyjadrili v piatok podporu dohode medzi Spojeným kráľovstvom a EÚ o pobrexitových pravidlách v oblasti obchodu. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Spojené kráľovstvo 27. februára dosiahlo s Európskou úniou dohodu o vyriešení obchodného sporu týkajúceho sa Severného Írska, ktorý viedli po brexite.

- reklama -

Biden podľa svojich slov o tejto dohode v predchádzajúcich dňoch hovoril s britským premiérom Rishim Sunakom v Kalifornii.

„Je to dôležitý, dôležitý krok a pomôže zaistiť, aby všetci ľudia v Severnom Írsku mali príležitosť dosahovať svoj plný potenciál,“ povedal.

Varadkar sa predtým poďakoval USA za podporu írskeho postoja v spojitosti s brexitom.

Biden a írsky premiér sa stretli vo Washingtone, aby si pripomenuli sviatok Dňa svätého Patrika, píše Reuters. V priestoroch washingtonského Kapitolu absolvovali obed so zákonodarcami oboch krajín. Biden vyjadril svoje želanie nájsť spoločné východisko s republikánmi.

Americký prezident, ktorý sa otvorene hlási k svojim írskom koreňom, tento týždeň potvrdil, že čoskoro pri príležitosti uzatvorenia Veľkopiatkovej dohody navštívi Írsko a Severné Írsko. Táto dohoda podpísaná 10. apríla 1998 priniesla mier v Severnom Írsku po troch desaťročiach plných násilností súvisiacich s britskou vládou.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás