fbpx
- Reklama -
NázoryĎateľ k Ficovým videám: "Matovičov Himmler Lipšic patrí do...

Ďateľ k Ficovým videám: „Matovičov Himmler Lipšic patrí do basy“

-

Ďateľ k Ficovým videám: „Matovičov Himmler Lipšic patrí do basy“

V ostatních dňoch sú videá s R. Ficom z „pytliackej chaty“ doslova virálne a tak sa k nim vo svojom statuse vyjadrila aj stránka Ďateľ publicistu Petra Tótha. Ten o nich píše na sociálnej sieti ako o „dôkaze šialencovho režimu“.

„Najnovšie úniky nahrávok z chaty, kde sa malo pytliačiť, no v skutočnosti tam viedol diskusie predseda Smeru Robert Fico, sú ďalším dôkazom o zločineckej povahe šialencovho režimu.“ Píše stránka Ďateľ.

Niet pochybností

Nikto by podľa nej nemal byť na pochybách, že zverejnenie nahrávok zorganizoval „Matovičov Himmler Lipšic a jeho účelom bolo ovplyvňovanie rozhodnutia súdu o (ne)predĺžení väzby generálovi Tiborovi Gašparovi.“

Ide o preferencie

- reklama -

Takisto by nemal podľa Ďatľa nikto pochybovať o tom, že „ďalším účelom zverejnenia nahrávok je Himmlerov pokus zahnať Smer do mediálnej defenzívy.“ Má to zastaviť trend nárastu jeho preferencií.

Trestnoprávna rovina

Okolnosť, že za tento únik by mal byť niekto exemplárne potrestaný, azda ani nie je potrebné zoširoka vysvetľovať. Tvrdí Ďateľ a vysvetľuje: „Toto nemá nič spoločné s verejným záujmom, ide o brutálne zasahovanie orgánov činných v trestnom konaní do politického zápasu. A ako prvý by mal ísť v tejto súvislosti do lochu Lipšic.“

Klamstvá

Ďateľ upozorňuje, že médiá slúžiace režimu horlivo klamú tvrdením, že obrazovo-zvukové záznamy boli získané zákonne. „Neboli! Súd totiž vydal súhlas na odpočúvanie v súvislosti s pytliactvom, nie politicko-právnymi besedami Roberta Fica a spol.“ objasňuje Dateľ.

Zvláštna paralela

„Obzvlášť tupučký Mireček Kern z Denníka N lož o zákonnosti vzniku nahrávok opakuje tak vehementne, až ich prirovnal k zvukovým záznamom Gorila. V beznádejnej mentálnej anémii si zrejme ani neuvedomuje, akú iróniu v sebe ukrýva jeho nepodarená paralela.“ A ďateľ následne vysvetľuje, že aj nahrávky Gorila vznikli nezákonne. Súd totiž vydal povolenie na ich vyhotovenie v úplne inej veci, v akej boli napokon použité.

Autor článku: Eka Balášková. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás