DomáceDar od Nemcov: Toto je naša protivzdušná obrana po...

Dar od Nemcov: Toto je naša protivzdušná obrana po odovzdaní S-300 a Migov na Ukrajinu

-

Dar od Nemcov: Toto je naša protivzdušná obrana po odovzdaní S-300 a Migov na Ukrajinu

MO SR: Časť systému Mantis dnes dorazí na Slovensko

BRATISLAVA 1. augusta (SITA) – Dnes bude na Slovensko dodaná časť obranného systému Mantis. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Ministerstva obrany SR Mária Precner. Ako spresnila, v súlade s plánom postupných dodávok bude časť systému Mantis od Spolkovej republiky Nemecko dodaná dnes do vojenského útvaru v Nitre.

Rezort obrany informoval, že konkrétne ide o prehľadový rádiolokátor aj s náhradnými dielmi. „Slovensko oceňuje rozhodnutie Spolkovej republiky Nemecko posilniť ochranu našej východnej hranice s Ukrajinou zabezpečovanú národnými a spojeneckými kapacitami a prostriedkami,“ uviedlo MO SR a pripomenulo, že Slovensko dostane systém bezodplatne a natrvalo, a to na základe korektných vzťahov, odborných rokovaní a cieľa NATO, ktorým je posilnenie a ochrana východnej hranice, ktorej je Slovensko súčasťou.

Systém Mantis je stacionárny, plne automatizovaný zbraňový systém, ktorý je určený na nepretržitú obranu pozemných objektov pred účinkami rakiet, delostreleckých systémov, mínometov a bezpilotných prostriedkov. Nemecko systém vyvinulo primárne na ochranu základní v Afganistane, v ktorej donedávna nemeckí vojaci pôsobili.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

  1. no to nevykrije ani automobilku VW v Devinskej. to je bodova obrana, napriklad hlavneho vchodu u VW. alebo nejakej zeleznicnej stanice a to tiez iba proti helikopteram, alebo nizko, podzvukovo letiacim dronom.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás