fbpx
REGIÓNYDaniel Karas kandiduje na post primátora Banskej Bystrice

Daniel Karas kandiduje na post primátora Banskej Bystrice

-

Daniel Karas kandiduje na post primátora Banskej Bystrice

Poslanec mestského zastupiteľstva sa po 12 rokov rozhodol kandidovať na post primátora vystúpením so silným odkazom

- reklama -

Banská Bystrica, 9. september 2022 – Daniel Karas oznámil svoju kandidatúru symbolicky na sídlisku Fončorda, v mestskej časti, ktorej poslancom je už 12 rokov. Na tlačovej konferencii uviedol motivácie, ktoré ho viedli k tomuto kroku a uviedol aj politické subjekty, ktoré ho v nadchádzajúcich voľbách podporia. Na mieste bol prítomný aj Robert Fico zo strany SMER – sociálna demokracia a AdrianPolóny, kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja.

Daniel Karas je dlhoročným poslancom mestského zastupiteľstva. V poslaneckom zbore zastupuje obyvateľov mestskej časti Fončorda. Okrem toho je členom viacerých mestských komisií a zastupuje mesto aj v mestských spoločnostiach.

Dlhodobo sa angažuje vo veciach komunálnej politiky a ku kroku kandidovať za primátora Banskej Bystrice ho podľa vlastných slov motivovali samotní občania, ako aj aktuálne živá hrozbablížiacej sa ekonomickej krízy.

„Oznamujem svoju kandidatúru symbolicky na Fončorde, kde robím pre ľudí už 12 rokov a práve od nich som dostal najviac motivácie kandidovať na post primátora. Ideme do ťažkých čias a preto som presvedčený, že na poste primátora musí byť silný primátor, schopný viesť mesto manažérsky, pomôcť mu napredovať ekonomicky, strategicky a rozvojovo. Banská Bystrica potrebuje schopného primátora, aby naše mesto bolo skutočne silné,“ uviedol vo svojom príhovore Daniel Karas.

Podľa jedného zo šiestich kandidátov na post primátora Banskej Bystrice si zároveň pozícia primátora vyžaduje silnú politickú podporu. Podporu politického subjektu, ktorý je zastúpený minimálne v parlamente, aby sa obyvatelia mesta dokázali v ťažkých časoch oprieť o skúsenosti a odbornosť ľudí tvoriacich tento subjekt.

„Už pred 12 rokmi som sa rozhodoval, či pôjdem kandidovať s podporou politickej strany, keďže som ako nezávislý poslanec spĺňal všetky zákonné podmienky. Napokon som sa rozhodol ísť spodporou strany SMER- sociálna demokracia a bolo to jedno z mojich najlepších rozhodnutí, nie len pre mňa, ale aj pre mesto Banská Bystrica. Nezávislosť kandidáta dáva veľký priestor pre lavírovanie a vytvára v ľuďoch a v meste neistotu. Naopak, silná politická strana, ktorú tvoria odborníci, prináša skúsenosti, ktoré primátor musí mať, najmä v pozícii jednania s vládou, pretože aj to je úloha primátora, pokiaľ nechce, aby mesto stagnovalo,“ uviedol na margo politickej podpory, ktorú má od strán SMER – sociálna demokracia a Republika.

Ako ďalej podotkol, svoj podrobný program predstaví obyvateľom Banskej Bystrice v najbližších dňoch, prioritou však pre neho budú financie, ich zabezpečenie a správa. Za najdôležitejšie vo svojom pôsobení pritom považuje priniesť mestu silného investora, ktorý podporí rozvoj mesta a prinesie nové pracovné príležitosti.

„Nie je zdravé, aby tak veľké mesto ako Banská Bystrica nemalo silného investora. Nie je možné, aby naši ľudia, ktorí chcú a vedia pracovať, nemali kde pracovať. Rovnako ako nie je dobré, aby sme chýbajúce zdroje v mestskej pokladnici hľadali v peňaženkách ľudí, prostredníctvom zvyšovania daní. Aj preto som tento návrh nepodporil a vidím obrovský priestor pre napĺňanie cieľov mesta iným spôsobom ako zvyšovaním daní,“ uviedol k jednému z bodov svojho programu, pričom doplnil, že riešenie súčasnej situácie vidí práve v silnej pozícii primátora, schopného jednať s vládou, súkromným sektorom ako aj zahraničnými investičnými partnermi.

Vo svojom programe sa chce Daniel Karas venovať aj ozdraveniu fungovania mestského úradu, zefektívneniu plánovania na meste a rozvoju obchodných vzťahov jednotlivých subjektov mesta.

Viac informácii chce Daniel Karas obyvateľom predstaviť v najbližších dňoch.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás