fbpx
- Reklama -
DomáceĎalšia razia NAKA: Zasahujú na západnom Slovensku, zadržali viacero...

Ďalšia razia NAKA: Zasahujú na západnom Slovensku, zadržali viacero ľudí

-

Ďalšia razia NAKA: Zasahujú na západnom Slovensku, zadržali viacero ľudí

BRATISLAVA – Národná kriminálna agentúra (NAKA) od rána zasahuje na západnom Slovensku. Týkať sa má podvodov na DPH. V rukách elitných policajtov už skončili viacerí ľudia.

- reklama -

Niektorí zo zadržaných majú byť podľa informácií tvnoviny.sk už aj obvinení. Policajti mali zasahovať v Bratislave a Prievidzi, vykonávajú aj domové prehliadky.

Portál informuje, že policajti sa momentálne nachádzajú v budove spoločnosti Jurki. Medzi obvinenými má byť aj známy majiteľ siete čerpacích staníc Martin Jurkovič a bývalý policajt. Okrem nich vraj stíhajú aj štatutárov rôznych firiem.

Bratislava 24. januára (TASR) – V rámci policajnej akcie Jurgium, týkajúcej sa ekonomickej a majetkovej trestnej činnosti, obvinil vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) 15 fyzických a sedem právnických osôb. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„V rámci akcie sú na území západného Slovenska vykonávané zaisťovacie a ďalšie procesné úkony, preto v tejto chvíli zatiaľ nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ doplnila.

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na sociálnej sieti informoval o doterajšom zadržaní 13 osôb. Akcia Jurgium súvisí s podozrením z daňovej trestnej činnosti a s tým súvisiacej legalizácie výnosov z trestnej činnosti.

Zdroj: Topky.sk, TASR

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás