fbpx
DomáceĎalší opozičný poslanec si dovolil povedať svoj názor. Okamžite...

Ďalší opozičný poslanec si dovolil povedať svoj názor. Okamžite ho idú sakcionovať

-

Ďalší opozičný poslanec si dovolil povedať svoj názor. Okamžite ho idú sakcionovať

Bratislava 17. decembra (TASR) – V prípade nezaradeného poslanca Miroslava Suju, ktorý narušil diskusiu o reforme národných parkov vo Svite, nebol dôvod na začatie trestného stíhania. Vyplýva to z vyjadrenia prešovskej krajskej polície. Vec momentálne rieši Okresný úrad (OÚ) v Poprade ako priestupok. Pre TASR to potvrdila vedúca odboru všeobecnej vnútornej správy OÚ Zvolen Zuzana Hanusková Hečková.


      „Dňa 23. novembra 2021 bol spisový materiál postúpený na Okresný úrad Poprad, odbor všeobecnej vnútornej správy, z dôvodu miestnej príslušnosti,“ uviedla Hanusková Hečková. Priblížila, že v zmysle zákona ho musí prejednať miestne príslušný orgán, kde bol priestupok spáchaný. Podľa polície by mohlo ísť o podozrenie zo spáchania priestupku proti občianskemu spolunažívaniu.


      Štátny tajomník ministerstva životného prostredia Juraj Smatana podal na Suju trestné oznámenie v auguste. Dôvodom bola hrozba fyzického napadnutia, neoprávnené vniknutie do budovy Mestského úradu vo Svite a narušenie rokovania o reforme národných parkov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás