fbpx
- Reklama -
DomáceD. Saková: Táto vláda je príčinou nedostatku policajtov a...

D. Saková: Táto vláda je príčinou nedostatku policajtov a vojny medzi zložkami PZ

-

D. Saková: Táto vláda je príčinou nedostatku policajtov a vojny medzi zložkami PZ

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 5. augusta (TASR) – Problém s nedostatkom policajtov nie je len vo finančnom ohodnotení. Situáciu v Policajnom zbore (PZ) zhoršuje veľká nedôvera občanov v políciu, myslí si exministerka vnútra a nezaradená poslankyňa Denisa Saková pôsobiaca v mimoparlamentnom Hlase-SD. Uviedla to na sociálnej sieti.

- reklama -

„Táto vláda vojnu v Policajnom zbore nevyriešila za vyše dvoch rokov, naopak, je jednou z jej príčin,“ poznamenala Saková. Ďalším dôvodom nedostatku policajtov je podľa nej nedôvera policajtov k nadriadeným. Hovorí, že na riadiace funkcie sa dostávajú osoby bez odborných a manažérskych skúseností, ktoré si vybudovali svoju kariéru na objasnení jedného prípadu. Príčinu vidí v zrušení nariadenia o kariérnom postupe a výberových komisií.

„Za problematické považujem aj rozhodnutia o vzniku nových úradov, odborov a oddelení, ktoré podľa mňa nie sú také potrebné, aby túto činnosť nemohli vykonávať policajti podľa miestnej príslušnosti na okresných, respektíve krajských riaditeľstvách,“ myslí si exministerka. Podstatné je podľa nej aj finančné ohodnotenie policajtov.

V Policajnom zbore chýba podľa Ministerstva vnútra (MV) SR 2000 policajtov. Obsadených je 20.545 z plánovaných 22.569 miest. Najviac príslušníkov chýba v obvodných oddeleniach najmä v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Rezort však deklaruje, že Policajný zbor plní úlohy riadne, profesionálne a včas.

Rezort vnútra a vedenie polície v súčasnosti pracujú na reforme polície, ktorá má zamestnancom Policajného zboru priniesť kvalitné a férové pracovné podmienky a adekvátne ohodnotenie. Zároveň má zvýšiť bezpečnosť občanov a dôveryhodnosť polície. Chcú tiež optimalizovať náklady na chod polície. Vytvorením vhodných štruktúr chcú tiež podľa MV SR reagovať na súčasné a budúce hrozby. Vo funkciách majú byť ľudia s patričným morálnym a odborným kreditom. Riešiť sa má aj otázka ubytovania príslušníkov PZ na vybraných krajských riaditeľstvách, keď vykonávajú služobnú činnosť mimo miesta trvalého bydliska.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás