fbpx
NázoryD. Saková: KTO SA OSPRAVEDLNÍ D. SANTUSOVEJ?

D. Saková: KTO SA OSPRAVEDLNÍ D. SANTUSOVEJ?

-

D. Saková: KTO SA OSPRAVEDLNÍ D. SANTUSOVEJ?

Z úst mnohých koaličných politikov počujeme slová o hľadaní pravdy a spravodlivosti. Dennodenne sme presviedčaní o tom, že hlavným zmyslom tejto rozhádanej koalície, je dať spravodlivosti voľné ruky. Ako si to predstavuje táto vláda v praxi, vidíme v súčasnej situácii v polícii. Kde sa dozvedáme o tom, že „temné sily“ sú v pozadí všetkého, čoho sme dnes svedkami. Obeťou tohto pokriveného pohľadu sa stala aj pani vyšetrovateľka D. Santusová.

Svojim vyšetrovaním a prácou nezapadla do predstáv tejto vlády, ako má vyzerať spravodlivosť na objednávku. Pani vyšetrovateľka Santusová vo svojom liste, ktorý zaslala pani prezidentke SR Zuzane Čaputovej, premiérovi Eduardovi Hegerovi, predsedovi Národnej rady SR Borisovi Kollárovi a ďalším predstaviteľom, poukazovala na účelovosť konania viacerých osôb pracujúcich v polícii, ktorých cieľom má byť zmariť trestné konanie vedené špecializovaným vyšetrovacím tímom.

Jednoznačne uviedla, že konanie vedené proti nej a špecializovanému vyšetrovaciemu tímu koordinujú a vedú podozriví príslušníci polície z pracovnej skupiny Očistec (Čurilla, Ďurka a ďalší). Uviedla tiež, že pri jej práci boli kladené prekážky niektorých jej nadriadených, ktoré mali zastaviť vyšetrovania, ktoré viedla. Neskôr jej boli všetky tri vyšetrovacie spisy, ktoré mala pani Santusová ako vedúca tímu pridelené, odňaté bez akéhokoľvek relevantného dôvodu. Po týchto skutočnostiach, ktoré uviedla pani vyšetrovateľka bola verejne pranierovaná. Na verejnosť prenikli mnohé dezinformácie o jej údajných prepojeniach na Slovenskú informačnú službu, na rôzne politické strany, že ju riadi niekto iný a niečo iné, ako zákon.

- reklama -

A jediným argumentom proti nej bolo to, keďže iné chýbali, že sa odmietla podrobiť vyšetreniu na polygrafe (detektore lži). Včera prenikli do médií a na verejnosť informácie, že pani Santusová prešla vyšetrením na polygrafe, dokonca dvakrát. A ten potvrdil, že neklamala a riadila sa zákonmi a ničím iným. Na mieste tu vyvstáva otázka, kto teda klamal? Prikladám časť vyhlásenia pani Santusovej k skutočnostiam, ktorých bola obeťou:

„Vyšetrenie som podstúpila s cieľom preukázať moju pravdovravnosť objektívnym spôsobom, a to aj v nadväznosti na opakované a síce nezmyselné a ničím nepodložené požiadavky vedúcich predstaviteľov Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, Policajného zboru a Úradu inšpekčnej služby, keďže verejnosti sú v súvislosti s uvedeným prípadom podsúvané z úst zodpovedných subjektov len polopravdy a klamstvá.“

Posúdenie, kto tu je na strane „temných síl“ a kto je zodpovedný za to, čo sa dnes deje v súčasnosti v polícii a celkovo na Slovensku, nechám už na Vás, občanov Slovenskej republiky.

Som zvedavá, či rovnako ako rýchlo boli vrátení na svoju pozíciu p. Ďurka s p. Čurillom, tak rýchlo vrátia naspäť pani vyšetrovateľku Santusovú. A rovnako budú cítiť tí istí ľudia rovnakú potrebu sa jej ospravedlniť.

Zdroj:

https://www.facebook.com/denisa.sakova/posts/420246439470194

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

  1. A prečo by sa jej ospravedlnovali? Svoj účel to spravilo. Odstavili ju aj jej spolupracovníkov. Teraz to prekrývajú mega škandálom poslanca Tarabu, ktorý si dovolil komentovať, predstavte si, prezidentkou dcéru.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás