fbpx
ZahraničnéČR: Zeman zverejnil svoju diagnózu; tvrdí, že Babiš ho...

ČR: Zeman zverejnil svoju diagnózu; tvrdí, že Babiš ho prekvapil

-

ČR: Zeman zverejnil svoju diagnózu; tvrdí, že Babiš ho prekvapil

      Praha 19. decembra (TASR) – Český prezident Miloš Zeman priznal, že od poslednej hospitalizácie nefajčí ani nepije. Podľa svojich slov dlhodobo trpí nechutenstvom a má umelú výživu. Uviedol to v nedeľu v rozhovore pre televíziu Prima, v ktorom sa vyjadril aj k povinnému očkovaniu i okolnostiam menovania novej vlády.


      „Stále sa ešte liečim, nie už s covidom, ale s poruchou zažívania,“ povedal Zeman. Ako píše spravodajský server iDNES.cz, prezident o svojom zdraví prehovoril prvýkrát od návratu z nemocnice.


      „Schudol som približne desať kíl, prestalo mi chutiť jesť a mám umelú výživu. Mám sondu do žalúdka,“ doplnil.  


      Prednedávnom Zeman prekonal ochorenie COVID-19. „Mal som ľahký priebeh, pretože som mal predtým trojité očkovanie. Dali mi monoklonálne protilátky a o niekoľko dní bolo po všetkom,“ povedal.


      V rozhovore Zeman takisto pripomenul, že je zástancom povinného očkovania proti koronavírusu. „U nás je povinné očkovanie proti celej skupine chorôb, keď k tomu pridáte ešte covid, tak sa nič také hrozné nestane,“ doplnila hlava štátu.


      Zeman takisto v televíznom rozhovore uviedol, že premiér Petr Fiala mu „ponúkol osobnú garanciu“, že sa nový minister zahraničných vecí Jan Lipavský bude správať v súlade s programovým vyhlásením vlády. Práve súlad má znamenať udržanie strategického partnerstva s Izraelom a podporu Vyšehradskej štvorky (V4).


      „Pán Fiala ma tiež uistil, že žiadne sudetonemecké dni v Česku nebudú, takže som nakoniec s ťažkým srdcom súhlasil. Osobná garancia pána premiéra má svoju váhu. Keby nebola, nemenoval by som ho,“ vysvetlil v rozhovore pre CNN Prima News prezident.


      Bývalý premiér Andrej Babiš by bol podľa Zemana dobrým kandidátom na budúcu hlavu štátu. Napriek tomu ho vraj nepríjemne prekvapil tým, že po voľbách odmietol prijať poverenie na zostavenie vlády, uviedol ďalej v rozhovore. 


      Zeman hovoril aj o svojom poslednom roku v úrade. „Pán profesor Zaoral mi zakázal lietanie, takže sa nepozriem do Izraela ani do Číny. Bude to z môjho hľadiska trochu nudný rok,“ skonštatoval prezident. Podľa svojich slov bude s potešením sledovať, či v budúcich prezidentských voľbách „zvíťazí nudný alebo provokatívny kandidát“. 

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás